Canaydın değerlendirdi

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Başkanı Canaydın, ligin ilk devresini değerlendirdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, sezonun ilk yarısını değerlendirdi.
1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği'nin (GSYİAD) yılbaşı balosuna katılan Başkan Canaydın, girişte basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Sezona iyi bir başlangıç yapamadıklarını kaydeden Başkan Canaydın, "Ancak devrenin sonlarına doğru geçen yılki durumumuzu muhafaza ettik. Sahamızda aldığımız beraberlikler ciddi puan kaybına neden oldu. Ancak o maçlarda da yaklaşık 30 pozisyona girmemize rağmen değerlendiremedik. Hatta bir maçta iki tane penaltı kaçırdık. Sonuçta devreyi liderin 7 puan gerisinde kapattık. Fakat geçen yıl biz bu farkı kapatıp şampiyon olmuştuk. Bunu gerçekleştirecek morale sahibiz" dedi.

Şampiyonlar Ligi'ne veda etmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade eden Başkan Özhan Canaydın, "Ligin ikinci yarısında Türkiye Kupası'na ve Süper Lig'e konsantre olacağız. İlk yarıda yaptığımız hataları yapmayacağız" diye konuştu.

Başkan Canaydın, bir basın mensubunun takıma yapılacak transferler konusundaki sorusuna ise, "Gerekli transferleri yapacağız. Ancak şu anda gerekli raporları bekliyoruz. Kupa maçından sonra transfere bakacağız" diye cevap verdi.

- AZİZ YILDIRIM'IN CEZASI -

Öte yandan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından bir yıl hak mahrumiyeti cezası alan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın durumunun sorulması üzerine aynı zamanda Kulüpler Birliği Başkanı olan Özhan Canaydın, "Büyük bir ihtimalle tahkime gidecekler. Hele bir karar açıklansın sonra yorum yaparız" dedi.

Gerets ile ilgili sorulardan sıkıldığı gözlenen Canaydın, "Gerets ile mukavelemiz devam ediyor. Gereken yapılacaktır" diyerek sözlerini tamamladı.

Daha sonra kameraları indirten Canaydın, Gerets sorusunu soran basın mensubuna, ''Sen Galatasaray'ın avukatımısın, nasıl anlaştığımızı ya da sözleşmesinin ne zaman biteceğini biliyor musun? Biz belki 10 yıllık mukavele yaptık, ne biliyorsun. Gerets olayını kaşıyıp duruyorsunuz. Sezon sonuna kadar Gerets'le sözleşmemiz var ve sezon sonrasında da bunu oturup değerlendireceğiz. Şuanda da hocayla aramızda hiç bir problem yok" dedi.

Canaydın, daha sonra da Gerets sorusunu soran basın mensubunun yanaklarını sıkırak, ''Siz canınızı sıkmayın Galatasaray teknik adamsız kalmaz'' diyerek basın mensubuyla şakalaştı.

Şampiyonluk balosuna Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets katılmazken gecede yardımcıları yer aldı. Futbolcuların büyük çoğunluğu ile yönetim kurulu da gecede hazır bulundu.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious