Canaydın: Duraklama dönemindeyiz

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Gebze Galatasaray Taraftarlar Derneği'nin lokalini hizmete açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Canaydın, Hükümet caddesindeki lokalin açılış töreninde yaptığı konuşmada, lokal ve dernek açmanın kolay ancak yürütmenin zor olduğunu ifade etti.
Gebze'deki Galatasaraylıların, derneği ayakta tutacaklarına inandığını söyleyen Canaydın, şunları kaydetti:
''Kulüp olarak bir duraklama dönemi içine girdiğimiz doğrudur. Ancak dünyanın her yerinde bizim gibi kulüpler elde ettikleri büyük başarılar sonrası duraklama dönemine girerler. Yeni stadımızın temelini İstanbul Seyrantepe'de atıp inşasını 16-18 ay içinde bitireceğiz. 52 bin taraftar kapasiteli üzeri açılıp kapanan ve bittiğinde Avrupa'nın ilk 10'una giren bir tesis olacak. Yönetim olarak icraat anlamında bazen duruyoruz gibi gözüküyor ama yaptık mı da en iyisini yapıyoruz. Bu azim ve çaba ile bugün de yarın da hep en önde olacağız.'' Daha sonra lokalin açılışını Kaymakan Mehmet Emin Avcı ve derneğin Onursal Başkanı eski milletvekili Bülent Atasayan ile yapan Canaydın, bu sırada boynuna mor-beyaz renkli Gebzespor'un kaşkolunu taktı.

FAİR PLAY
Açılış sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Canaydın, sporun sevgi, saygı ve kardeşlik olduğunu söyledi.
Tribünlerin fair play ruhuyla doldurulması gerektiğini belirten Canaydın, şöyle konuştu:
''Dünyanın hiçbir yerinde tek tip taraftar kitlesi yoktur. Kavga ve gürültüyle bir yerlere varılmaz ve varıldığı görülmemiştir. Türk futbolunun gelişmesi için de bu düşünce içinde hareket etmeliyiz. Evrensel barışı ülkemiz ve dünya sınırları içinde yaymaya mecburuz. Biz ''Fair play'' ruhunu yaşatmak için elimizden geleni yapacağız. Yarın sahamızda oynayacağımız Trabzonspor karşılaşmasında da geçmişe bakmadan, bu çaba içinde olacağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious