Canaydın geri mi dönüyor?

Canaydın geri mi dönüyor?.11980
  • Giriş : 25.02.2008 / 08:38:00

Galatasaray camiasından gelecek baskı ve tepkilere göre Özhan Canaydın’ın fikrinden vazgeçeceği kulislerde konuşuluyor. Kader arkadaşları bile başkanlarına ayrıldı gözüyle bakmazken, onu bu şok kararından kesinlikle döndüreceklerine inanıyorlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

GALATASARAY’da başkan Özhan Canaydın’ın, "Hakkınızı helal edin" diyerek marttaki kongrede aday olmayacağını açıklaması sarı kırmızılı camiada şok etkisi yaratırken, başkanın veda konuşması bazı yöneticileri tatmin etmedi.

Galatasaray Yönetimi ve camiasının büyük çoğunluğu Özhan Canaydın’ın bu kararından dönebileceğini ve veda konusunda emin olmadığını ifade etti. Yönetim içinde bile "Başkan dönecek" görüşü hakim olmaya başladı.

Kafaları karıştırdı

Başkan Canaydın’ın mali kongrede kürsüye çıkarak gerçekleştirdiği veda konuşmasının aksine, yönetici arkadaşlarıyla yaptığı özel sohbet ve görüşmelerde kullandığı ifadeler ise herkesin kafasını karıştırdı. Geçen perşembe günü Bayer Leverkusen bozgunu sonrası İstanbul’a dönüşte yöneticilerin, "Başkanım, aday olacak mısınız?" sorusuna Canaydın, "Galatasaray Başkanlığı hiç bırakılır mı" yanıtını verdi. Ertesi gün ise Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, aday olduğunu söylemek için Canaydın’ı aradı. İkili arasında ise şu konuşma yaşandı:

Ö.C: Karşımda kazanamazsın İrfan.

İ.A: O zaman bırakman lazım başkan.

Ö.C: Karşımda seçim kazanamazsın. Ben aday olmasam bile yine kazanamazsın.

Canaydın’ın son sözleri Aktar karşısında bu oldu ve telefonu kapattı.

Bu iş daha bitmedi

Cumartesi günü yapılan mali kongrede Özhan Canaydın, "Aday olmayacağım" dedikten sonra, dakikalar geçmeden başkanın yanında oturan Mehmet Helvacı, Cengiz Özyalçın ve ikinci Başkan Semih Haznedaroğlu, "Ne yaptınız? Şoka soktunuz bizi" diyerek Canaydın’a üzüntülerini dile getiriyorlardı.

Ancak, Canaydın’ın bu üç yakın kişiye verdiği yanıt daha da şaşırtıcıydı: "Endişelenmeyin ve merak etmeyin. Mücadeleyi bırakacak değilim. Daha bu iş bitmedi."

Mali kongre bitiminde başkan Özhan Canaydın, "Baskı gelirse döner misiniz" sorusuna, "Bu spekülatif bir soru. Yanıt vermek istemiyorum" demekle yetinip, arkadaşlarıyla Sheraton Otel’de yönetim için kiralanan büroya çıktı. Kader arkadaşlarıyla sohbete koyulan Canaydın, burada da akıl karıştıran söylemde bulundu ve "Ayrılsam bile, onore başkan olabilirim" dedi.

Canaydın’ın başkanlık koltuğunu kendisine muhalif isimlere bırakmak istemediği bunu da yakın çevresine açıkça ifade ettiği öğrenildi. Başkanın baskı ve tepkilere göre fikrinden vazgeçeceği kulislerde konuşulurken, kurmayları bile Özhan Canaydın’a şimdilik ayrıldı gözüyle bakmıyor ve onu kararından döndüreceklerine inanıyorlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious