Canaydın gülmeyi özlemiş

Canaydın gülmeyi özlemiş.7843
  • Giriş : 21.03.2008 / 22:24:00

Galatasaray'da yarın yapılacak seçimli genel kurul öncesi son kez konuşan ve taraftara kırgın olduğunu söyleyen başkan Özhan Canaydın, dobra dobra açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başkanlıkta son gününü yaşayan Özhan Canaydın, giderken gözünün arkada kalmadığını belirtirken yerine gelecek yeni yönetimin daha başarılı olacağını söyledi. NtvSpor'a konuşan Canaydın, taraftarlarına kırgın olduğunu ifade ederken, Seyrantepe prejesinden F.Bahçe'nin Avrupa'daki başarısına, kulübün finansal sorunlarından gelecekteki planlarına kadar çok özel açıklamalar yaptı.

-"YENİ YÖNETİME BORÇ YÜKÜ BIRAKTIK"-

Yarın kongre sonrasında gelecek yeni yönetimin kendilerinden daha başarılı olacağını ifade eden Canaydın eskiye dönüp konuşmanın anlamsız olacağının altını çizerek "Maalesef borçları sıfırlandıramadık. Yeni yönetime borç yükü bıraktık. Ancak henüz sonuçlanmamış bir çok yatırımımız var. Umarım yeni gelecek yönetim bu yatrırımların meyvesini alarak rahat bir nefes alır. Biz de gelcek için tohumları ektik. Sallanan bir müesseyi en azından ayakta tuttuk. Bu da bir başarıdır" dedi.

"-BU YOLDA YALNIZ KALDIM"-

Taraftarlara kırgın olduğunu belirten Canaydın "Bu yolda yürürken yalnız kaldım. Taraftar benden haz etmedi. Ama daha sonra beni anlayacaklarını biliyorum. Bu yüzden geri dönüp baktığımda iyi hatırlanacağımdan eminim" diye konuştu.

-CANAYDIN'DAN POLAT YORUMU-

Özhan Canaydın, son iki sene içinde Adnan Polat'ın büyük tecrübe kazandığını söyledi. Polat'ın Galatasaray'ı daha yukarılara taşıyacağını belirten Canaydın, "Biz kanalları birlikte açtık Adnan Polat'ta o kanalların içine suyu dolduracaktır. O'na güvenim tam" dedi.

Özhan Canaydın'ın başkan adayı olan Adnan Polat'tan söz ederken sürekli "Başkan" diye hitap etmesi dikkat çekti.

-"YENİ STATLA GELİRLER 4 KAT ARTACAK"-

Seyrantepe projesine de değinen Canaydın, "Devletin bize yaptığını şehir dışına stat yapma teklifi çok mantıklı. Mecidiyeköy'e yeni bir stat yapılsaydı maç sonlarında şehirde kaos oluşurdu. Yeni stadımız bittiğinde gelirlerimiz en az 4 kat artacak. Bunun için devlet büyüklerimize çok teşekkür ederim" dedi.

-"G.SARAY HALKA AÇILACAK"-

Son günlerde çok tartışılan G.Saray'ın tüzünüğünü de değerlendiren Canaydın yeni değişiklerin sinyalini vererek " G.Saray Sportif A.Ş ve G.Saray Futbol A.Ş. birleşerek halka açılacaktır. Daha sonra G.Saray hisselerini satın alan 1.500 üye yapılacak genel kurullarda oy kullanma hakkına sahip olacaktır. G.Saray Derneği ise gelenekleriyle birlikte ilelebet yaşayacaktır." ifadelerini kullandı.

-"UEFA KUPASI'NI YİNE G.SARAY KAZANACAK"-

Görevde oldukları süre içinde çok çalıştıklarını dile getiren Canaydın, bu sene Avrupa'da yaşana başarısızlığı şanssızlık olarak değerlendirdi. "Giderken üzüntülerimin en büyüğü Avrupa'daki başarısızlıktır" diyen Canaydın sözlerini şöyle sürdürdü: " UEFA Kupası'nı kazandıran Faruk süren ve ve yönetimine çok teşekkür ediyorum ve birkez daha söylüyorum. Türkiye'de UEFA Kupası'nı yine Galatasaray kazanacak."

-"EN ÇOK GÜLMEYİ ÖZLEDİM"-

Başkanlık dönemi boyunca çok yıprandığını ifade eden Canaydın gelecek için planlarını da anlattı. "En çok gülmeyi özledim" diyen Canaydın, sözlerini şöyle noktaladı: "Ben teknede 120 gün kalarak rekor kırmış adamım. En çokta tatili ve gülmeyi özledim. İnşallah bundan sonra arkadaşlarımla birlikte yine tatil yapıp yine bol bol güleceğim. Ancak Galatasaray'ın bana ihtiyacı olduğu anda iki elim kanda da olsa geleceğim."

NTVMSNBC

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious