Canaydın herkesten özür diledi

  • Giriş : 23.05.2007 / 22:33:00
  • Güncelleme : 23.05.2007 / 23:10:19

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın tribünde yaşananları kınadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında televizyon programı ve gazete sutünlarında yaptığı ağır eleştiriler nedeniyle Hıncal Uluç'a tepki gösterdi.

Canaydın, bu sezonki başarısızlık, Fenerbahçe maçında zirveye çıkan tribün gerginliği, istifa çağrıları ve söylentilerinin yanı sıra pek çok konuda açıklama yaparken, basın mensuplarının sorularını da cevapladı. Canaydın'ın basın toplantısının bir bölümü şöyle;

"Cumartesi akşamı maç öncesi ve sırasında olanları hepimiz biliyoruz. Televizyonlar da yaşananları geniş biçimde yayınlandı. Galatasaray Başkanı olarak, yönetimimim adına şunu söylemek isterim ki: Bu ülkenin ilk Futbol kulübünün maçında bunların yaşanması hepimiz için büyük üzüntü kaynağıdır. Bu hatadır ve kesinlikle şiddetle kınıyoruz ve Türk spor kamuoyundan özür diliyoruz. Ama bu olayların niye bu noktaya geldiğinin araştırılması gerekiyor. Bu olay bir patlamadır, münferit değildir, organizedir. Uzun zamandır yaşananların sonucudur. Bu Galatasaray'ın sorunu değildir. Sadece Galatasaray'a mal edilemez. Toplumda şiddet nasıl çıkar bu araştırılmalıdır. Herkes Galatasaray'ı suçlayarak kurtulamaz. Ama tartışmamız gereken bir şey var: Bunu hepimiz yapmalıyız. Sadece bizim seyircimiz değil diğer tüm seyirciler yapmalıdır. Sadece Galatasaray değil diğer kulüpler de yapmalıdır. Federasyon ve Devlet kurumları da yapmalıdır. Sadece biz yöneticiler değil medya da yapmalıdır. Şimdi sizlere önemli bir şey söyleyeceğim: Geldiğim günden beri sürekli olarak televizyonda ve sütunlarda hedef alınan bir başkanım., Hıncal Uluç, seyirci ve Genel Kurul'u etkilemek için sürekli bu yayınları yapmaktadır. Şimdi sizlere bir belge sunuyorum. 8 Mayıs 2007'de, maçtan 10 gün önce bir yazı:

"Tribün nerede? Ben böyle bir ayıp görmedim. Tribün Canaydın'ı koltuğundan indirecekti ama kendini bile indiremez bu tribün. Bitmiş bu Galatasaray. Cimbom'un benim biricik sevgilim senden başka neyim var? O cim bom başınızda paralansın. O Cimbom'a sahip çık. Ultraslan diye bir grup var. Ne işe yarar bu grup? muhalif grup var? Kapalı kapılar arkasında toplanıyor. Çıksana meydanlara. Görelim bakalım ne yapıyor o zaman?" Yönetimi tribünler indirecek.. İlk maçtan itibaren tribünü göreceksiniz. bakalım kimin keyfiyle başkanlık yapılacak."

Buna benzer daha bir sürü olay.. Bütün yazıları yılbaşından itibaren aynı prototipte. Taraftarı körükleyen, tribünleri ayağa kaldırmasını isteyen bu arkadaşımız, olaydan sonra taraftara mahluklar diyor, Galatasaray küme düşürülmeli diyor, Galatasaraylıyım demekten utanıyorum diyor. Biz de onun Galatasaraylıyım demesinden utanıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious