Canaydın: İddialar uydurmadır

Canaydın: İddialar uydurmadır.11195
  • Giriş : 21.01.2009 / 16:41:00
  • Güncelleme : 21.01.2009 / 16:41:18

Özhan Canaydın, kendisinin önderliğinde mevcut yönetime ve Başkan Adnan Polat'a karşı muhalefet cephesi açıldığı yönündeki iddialara ilişkin olarak, "Bu haberler tamamen hilafı hakikattır, uydurmadır" dedi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Özhan Canaydın, dün bir internet sitesinde, bugün de birçok gazetede kendisinin 3 arkadaşıyla birlikte toplanıp, Galatasaray yönetimine karşı muhalefet hareketi başlattığı ve bu hareketin önderliğini yürüttüğü yönünde yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

''Bu çok ağır bir itham'' diyen Canaydın, sözü geçen kişilerle biraraya gelmediğini, beraber bulunmadığını ve birlikte yemek yemediğini belirterek, şunları söyledi:
''Velakin yesem dahi, böyle bir yemeği bu arkadaşlarla her zaman yiyebilirim. Çünkü Galatasaray camiasında saygınlığı olan bir insanım. Bütün arkadaşlarım, kardeşlerim beni ararlar, gereken her şeyi yaparlar, bir araya geliriz ama gazetelerde yazan bu haber, benim sayın Ali Dürüst, sayın Adnan Öztürk ve sayın Turgay Kıran'la beraber yemek yediğim, Etiler'de bir restoranda olduğumu söyleyen haberler, tamamen hilafı hakikattır, uydurma haberlerdir. Buna çok üzüldüm.''

Olaya bir de ''Liseli-lisesiz'' havası katılarak, bu durumun Galatasaray'ı provake etmek isteyenler tarafından kullanıldığını dile getiren Canaydın, şöyle konuştu:
''Bunlar, iyi Giden Galatasaray'a zarar vermek için yapılan olaylardır. Yönetim bizim desteğimizle, hepimizin desteğiyle göreve gelmiş, sonuna kadar destek vereceğimiz bir yönetimdir. Bu haberler kasıtlıdır ve Galatasaray'ın iyi giden her şeyinde çomak sokmak gibi bir olaydır. Seyrantepe için ben alınmışım, benim adım geçmemiş... Buna hacet yok. Seyrantepe'nin kimin tarafından organize edildiği, temelinin kimin tarafından atıldığı zaten belli. Benim de bunlara hiç ihtiyacım yok. Mühim olan Galatasaray'ın böyle bir stada kavuşması. Kimin tarafından olursa olsun her şey Galatasaray içindir. Onun için ben böyle bir problemin içinde değilim. Ama bu haberleri yapanların mutlaka Galatasaray'a kasıtları vardır. Galatasaray camiasının çok dikkatlı olması lazım. Bu iyi gidişte bunlar olacaktır, hazırlıklı olmak ve daima tevekülle beklemek lazım.''

Canaydın, Galatasaray'ın kendine özgü bir geleneği ve görgüsü olduğuna işaret ederek, ''Galatasaray camiası hazırlıklıdır, tedbirini de alır. Ama bütün mimari benim şahsım üzerine kurulduğu için ondan alındım. Halbuki ben sıhhatimle uğraşıyorum, Bursa'dayım. Ama maalesef böyle haberler çıkıyor. Buna da üzülüyorum'' dedi.

''Haberin ardından Adnan Polat'ı aradınız mı?'' yönündeki soruya, Canaydın, ''Aradım tabii... Geçen hafta Adnan beyle, başkanımla beraberdik. Biz zaten ben başkan, o başkan yardımcısıyken de her zaman ihtilaflı olduğumuzu ortaya atmışlardı. Biz beraber çok mutlu iki sene geçirmişizdir. Ben de Adnan bey de bunlara alışığız'' yanıtını verdi.

Canaydın, ''Haberin kaynağını araştırabildiniz mi?'' sorusunu ise, ''Biliyorsunuz gazetecilikte haberin kaynağı söylenmez. Araştırmaya hiç hacet yok. Bütün basın kaynağın ne olduğunu kendi biliyordur zaten'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*