Canaydın Kulüpler Birliği'ni bıraktı

Canaydın Kulüpler Birliği'ni bıraktı.7843
  • Giriş : 26.02.2008 / 17:33:00

Galatasaray Kulübü başkanlığına yeniden aday olmayacağını açıklayan Özhan Canaydın, Kulüpler Birliği başkanlığını da bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Canaydın, Kulüpler Birliği'nin bugünkü toplantısından sonra yaptığı açıklamada, "Galatasaray başkanlığına aday değilsem Kulüpler Birliği başkanlığını da yapamam" dedi.

Yeni başkanın 6 Mart'taki Kulüpler Birliği toplantısında seçileceğini ifade eden Canaydın, "birliğin, işlerini sorunsuz yapabilmesi için bu seçim yapılmalı, o yüzden şimdiden aday olmayacağımı açıkladım. Federasyon çok hızlı çalışıyor, bizim de onlara ayak uydurmamız lazım" diye konuştu.

Kulüpler Birliği'nde güzel işler yaptıklarını belirten Canaydın, başkanlığa devam etmesi için teşvik aldığını ancak bırakma kararının kesin olduğunu söyledi.

Özhan Canaydın, 15 Mart'taki Galatasaray genel kurulunda başkanlığa aday olmayacağını da tekrarladı.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın toplantısında, 2008-2009 sezonundan itibaren kulüplerin yayın hakları gelirlerinin yükseltilmesi konusunda TFF'ye her türlü desteğin verilmesi kararı alındı.

Başkan Özhan Canaydın toplantıdan sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Futbol kulüplerimizin ve Türk futbolunun sorunları ile çözüm önerileri, çok detaylı olarak görüşülmüş ve bilgi alışverişinde bulunulmuştur.

"2008-2009 ve 2009-2010 sezonları dahil olmak üzere yayın hakları gelirlerinin yükseltilmesi için TFF'nin girişimde bulunması ısrarla tavsiye edilmiştir.

"Fortis Kupası yayın haklarının daha önce ihale ile verilmediğinden, 2008-2009 sezonu için tekrar ihaleye çıkarılmasına, TFF'ye Digiturk ve D-Smart ile yapılacak görüşmelerde Kulüpler Birliği Vakfı tarafından tam destek verilmesine, mevcut üyelerimizin oy birliği ile karar verilmiştir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious