Canaydın: Nokta transferler yaptık

Canaydın: Nokta transferler yaptık.7532
  • Giriş : 28.06.2007 / 16:44:00
  • Güncelleme : 28.06.2007 / 16:55:40

Canaydın, yeni sezon için yaptıkları transferlerin hem taraftarı hem kendilerini çok memnun ettiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın Galatasaray TV'ye yaptığı açıklamalar kulübün internet sitesinde yayınlandı.

Yaklaşık 1 yıldır alternatifleriyle birlikte bu transferleri gerçekleştirmek için çalıştıklarını kaydeden Canaydın, ''Transferleri hepiniz gördünüz. Gayet iyi transferler. Nokta transferler yapıldı. Aşağı yukarı bir senedir bu transferleri alternatifli olmak üzere yapmaya çalışıyorduk. Sonunda hepsi gerçekleşti. Taraftarımız memnun, bizler memnunuz. İnşallah güzel günler yakında'' diye konuştu.

Lincoln'ün Avrupa'nın en iyi oyuncularından birisi olduğunu ifade eden Canaydın, bu futbolcunun transferinde etkili olan eski kalecileri Taffarel'e de teşekkür ederek, ''Yönetim kurulu, ben ve profesyonel yöneticilerimiz birlik içinde bu transferin üstüne düştük. Taffarelimize de teşekkür etmek lazım. Lincoln, Taffarel'i bir baba gibi seviyor. Onun tavsiyeleri, ''Galatasaray'a git'' demesinin de büyük bir etkisi olmuştur. Ama bu bir ekip çalışmasıydı. Galatasaray'a hayırlı olsun'' şeklinde konuştu.

-''AVRUPA'NIN İLK 10 STADI İÇİNDE YER ALACAK...''-

Başkan Canaydın, Seyrantepe'ye yapılacak yeni statlarının temelinin 1-2 ay içerisinde atılacağını bildirdi.

O günü görmenin kendisi için büyük mutluluk olacağını vurgulayan Canaydın, stadın Avrupa'da ilk 10 stat arasında yer alacağını kaydederek, ''Galatasaray'ın bütün kanalları açılmış olacak. Yepyeni 52 bin kişilik bir stat, çok amaçlı ve İstanbul'un en güzel yerinde, ulaşımı en kolay yerinde olacak. Metro inşaatı hızla sürüyor. Yan yollar aşağı yukarı bitti. Sadece stadın inşaatına kaldı iş. Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) bize verdiği bilgiye göre, onlar da 18 ay gibi bir sürede bitirme arzusundalar. Türkiye'nin en güzel statlarından biri olacak. Avrupa'nın ilk 10 stadı içinde yer alacak'' diye konuştu.

Kalamış'taki tesislerin önümüzdeki hafta açılacağını bildiren Canaydın, Galatasaray Adası'nın da ondan sonraki adım olacağını belirterek, şunları kaydetti:

''Ada çok güzel oldu. Galatasaray ismi, arması ve bayrağıyla adayı mutlaka lanse edeceğiz. Havuzumuz Avrupa'nın en modern havuzlarından bir tanesi. Çok büyük bir taleple çalışır halde. İnşallah Türkiye'nin su sporlarında iftihar edeceği bir yer olacak. Bu arada yeni arazi çalışmalarımız var. Biraz geç oldu ama hepsi peş peşe geliyor. Fakat önemli olan transferlerimiz ve takımımızın iyi derece alması. İnşallah onu bu sene göreceğiz, iyi bir futbolla, güvenilir bir futbolla bütün taraftarımızın gönlünü almış olacağız.''

-''DERWALL İLE TÜRK FUTBOLUNDA BÜYÜK AŞAMALAR OLDU''-

Canaydın, vefat eden Galatasaray'ın eski teknik direktörü Jupp Derwall'in yaptığı çalışmaların Türk futboluna önemli bir katkı sağladığını söyledi.

Dünya futbolunun büyük bir insanı kaybettiğini ifade eden Canaydın, Derwall'in vefatını öğrendikten sonra büyük bir üzüntü duyduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

''Benim yöneticiliğe başladığımda ilk antrenörüm Derwall idi. Çok iyi günlerimiz oldu, uzun senelerdir süren şampiyonluk hasretine onunla son verdik, onunla yaşadık. Onun kurduğu sistemle beraber Türk futbolunda büyük aşamalar oldu. Galatasaray, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda onun bıraktığı sistem ve programla üçüncü oldu, bu hep atlanıyor. Ve çok güzel günler yaşadık. Mutlaka cenazesine katılacağım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious