Canaydın'a eleştiri yağmuru

  • Giriş : 10.01.2007 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu'nun aylık olağan toplantısı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen toplantının sürprizi, daha önce istifa eden kulüp ikinci başkanı Semih Haznedaroğlu'nun, yönetim kurulu masasında oturması oldu.

Bazı üyelerin, "Yönetim kurulu masasında oturmasının, istifasını geri aldığı anlamına mı geldiğini" sormaları üzerine Haznedaroğlu, daha önce 2. başkanlık görevinin yönetimde kabul ediliş şekli konusunda hemfikir olmadığı için istifa ettiğini belirterek, "Ancak sayın başkanım istifamı yürürlüğe koymadı, yönetim kurulunda da gündeme gelmedi. Başkanımızla dostluğumuz var. Sürekli bana bu konuyu konuşmak istediğini söylerdi ama olmadı. İki gün önce bu konu için bir araya geldik. Bana, Galatasaray'da çok iyi şeyler yapılacağını, Seyrantepe, Riva projelerinden bahsetti. Sportif olarak da şampiyon olacağımızı söyledi. (Bu güzelliklerin içinde senin de olmanı istiyorum) dedi. Baktı ki olmuyor, (1 senemiz var. Senden 1 sene daha bizimle olmanı istiyorum) dedi. Eve gittim düşündüm. Eleştiriler olsa da kabul edip, gelip buraya oturdum. Başkan Canaydın'ın ısrarı sonucu istifamı geri aldım ve görevimin başındayım" diye konuştu.

CANAYDIN'A ELEŞTİRİLER

Divan kurulu toplantısında kulüp başkanı Özhan Canaydın, üyeler tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Toplantıya Başkan Canaydın katılmazken, yönetim kurulu adına Cengiz Özyalçın, Atilla Kınay ve istifasını geri alan Semih Haznedaroğlu toplantıda yer aldı.

Divan kurulu üyesi Anıl Büyükeroğlu, Canaydın'ın başkanlık döneminde Galatasaray'ın istikrarı yakalayamadığını ve tek adamlığa gidildiğini ileri sürerek, "Seyrantepe projesi için başkan Canaydın aralık sonu veya ocak başında temel atılacağını söyledi. Bu henüz gerçekleşmedi" dedi.

Bunun üzerine eski bakanlardan Mükerrem Taşçıoğlu'nun espri yaparak, "Ama sene söylememişti" demesi gülüşmelere neden oldu.

Büyükeroğlu, Canaydın'ın Kulüpler Birliği başkanlığı konusunda da, "Bir kulübün asbaşkanı çıkıp, (Canaydın kişisel çıkarları uğruna kulüplere ihanet etti) diyor. Kimse Galatasaray kulübü başkanı için böyle konuşamaz" dedi.

YARSUVAT'IN ELEŞTİRİLERİ

Divan Kurulu üyesi Duygun Yarsuvat ise Özhan Canaydın'ın başkanı olduğu Kulüpler Birliği'nin dağılma noktasına getirdiğini belirterek, "Biz Kulüpler Birliği başkanlığını niye aldık? Belki bir misyonla dağılsın diye başkan olduk. Niye imza için zorluyorsunuz? Bir nedeni mi var? Riva'da ruhsatın geri alınacağı mı söylendi? Seyrantepe'de imzaların henüz tamamlanmadığı mı söylendi? Bunu başkanın çıkıp açıklaması lazım" diye konuştu.

Bazı üyeler Canaydın döneminde kulübün iyi yönetilmediğini, taraftar sayısında düşüş yaşandığını kaydetti.

Eski yöneticilerden Ergun Gürsoy da, yeni dönemde görev almamasıyla ilgili bir üyenin konuşması üzerine söz alarak, "Canaydın'a rahatsızlığımı, mutlu olmadığımı ilettim. Son çalışma dönemimden çok zevk almadım. Bu nedenle yönetime girmek istemedim" dedi.

ÖZYALÇIN'IN AÇIKLAMASI

Yönetim kurulu adına eleştirileri yanıtlayan Cengiz Özyalçın, başkan Özhan Canaydın'ın toplantıda bulunmadığını, onunla ilgili eleştirilere kendisinin yanıt vermeyeceğini söyledi.

Taraftar sayısındaki azalışa değinen Özyalçın, Almanya'da iki anket yapıldığını ve sarı-kırmızılı taraftarların yüzde 45 ile başı çektiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious