Canaydın'dan 10 numara müjdesi

  • Giriş : 18.04.2007 / 00:00:00

Canaydın, şampiyonluk ümitlerinin ciddi bir şekilde sürdüğünü belirtirken, sarı-kırmızılı taraftarlara 10 numara müjdesi verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yeni statta 2009-2010 sezonundan itibaren maçlarını oynayabileceklerini açıklayan Canaydın, "Gerets'le devam" dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, "Futbol Gündemi" programına katılarak, canlı yayında gündemdeki konularla ilgili açıklamalar yaptı.

Canaydın, teknik direktör Erik Gerets ile önümüzdeki sezon devam edilip edilmeyeceği yönündeki soruya verdiği yanıtta, ligin kalan 6 haftasıyla ilgili iddialarını da ortaya koyarak, şunları söyledi:
"Yönetim olarak, 'Gerets gidiyor, kalıyor' konuşmalarını 1 yıldır yapıyoruz. Gerets'in önümüzdeki dönem için de mukavelesinin içindeki opsiyon kullanıldı. Şu an antrenörümüz Gerets ve iddialı konuşuyorum; Galatasaray'ın şampiyonluk ümidi ciddi boyuttadır. Biz şampiyonluğu kovalıyoruz. Bütün taraftarımız bunu bilsin. Galatasaray için çalışıyorum. Galatasaray'a borcumu ödüyorum. Taraftarımız sakin olsun, hiçbir provokasyona kapılmasın. Bu ekip geçen yılın şampiyonu. Onun için herkes huzurla sezon sonunu beklesin. Hiç kimse zorla çalıştırılmaz, beraber olunmaz. Artık bu soruya cevap vermekten biz de yıldık. 6 kritik maçımız var. 18 puanın ciddi takipçisiyiz. Taraftarımız birlik ve beraberlik içinde olsun."

DESTEK ÇAĞRISI

Camiadan ve taraftarlardan ligin kalan son 6 haftasında birlik ve beraberlik içinde takımı desteklemelerini isteyen Canaydın, “2007 Galatasaray'ın atak dönemi olacaktır. İnşallah sezon sonunda göreceğiz” dedi.

Geçen sezonki şampiyonluğun, kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Canaydın, 5 yıllık görev süresinde 2 lig şampiyonluğu, 1 de Türkiye Kupası kazandıklarını hatırlatarak, “Keşke 5 yılda 5 şampiyonluk kazanabilseydik. Ama spordur, yenmek de var, yenilmek de. İnşallah bu yıl çok iddialıyız” diye konuştu.

Canaydın taraftarlara verdiği mesajda, “Bu kaosta bizim taraftarımızın yine en iyi, en kaliteli olduğunu ispat etmesi lazım. Yöneticilerine saygılı olması lazım. Galatasaray'a yakışır hareket edelim. Başkanlık makamı önemli bir makamdır. Bugün ben, yarın başkası olacak. O makama zarar vermeyelim. Görevim 2008 Mart'ında bitiyor. O güne kadar göreve devam edeceğiz” dedi.

"HAYATIMIN HİÇBİR DÖNEMİNDE BÖYLE SIKINTI YAŞAMADIM"

Özhan Canaydın, gecikmelerden dolayı çektiği sıkıntıyı hayatının hiçbir döneminde yaşamadığını ifade etti.

Bu beklemenin sonunda Galatasaray'ın feraha kavuşacağını kaydeden Canaydın, ”Hayatımın hiçbir döneminde, gecikmelerden dolayı böyle bir sıkıntı yaşamadım. Merdivenleri hep adım adım çıktım. Bu beklemenin sonunda inşallah Galatasaray refaha kavuşacaktır” diye konuştu.

"YENİ SEZONDA CİDDİ TRANSFERLERİMİZ VAR"

Galatasaray Başkanı Canaydın, yeni sezon için taraftarlarına transfer müjdesi vererek, önemli oyuncular alacaklarını söyledi.

“Yeni sezonda da ciddi transferlerimiz var” diyen Canaydın, transferle ilgili özetle, “İyi bir transfer politikamız var bu sene. İnşallah çok güzel haberler vereceğiz. Ekonomik dar boğazdan geçiyorduk, her kulüp geçti. Ödeme dengelerimizi gayet iyi ayarladık bu yıl, çok iyi gidiyoruz. İnşallah önümüzdeki dönem herkesin mutlu olabileceği transferleri gerçekleştireceğiz” dedi.

Takımdaki mevcut futbolcuların geleceğiyle ilgili çalışmaların medyaya yansıdığı haberlerine ilişkin de Canaydın, “(Düğmeye basıldı) falan olur mu, lig devam ediyor. Vefa ile çalışmış, emek vermiş futbolcularımın hepsi görevine devam ediyor. Sezon sonunda ne lazımsa yapılır, gereken her şey şekle sokulur” ifadelerini kullandı.

"SÜRPRİZLERİMİZ VAR"

İyi bir 10 numara transferinin yapılacağını ifade eden Canaydın, "Sürprizlerimiz var. Belimizi doğrultup gelirlerde artmalar sağladık. Bunu mutlaka futbola ve diğer takımlara harcayacağız. Yurt içinde de 7-8 oyuncu üzerinde düşüncelerimiz var. İmkan verdiği müddetçe transferlerimizi yapacağız" diye konuştu.

Transferde adı geçen Gökhan Ünal ve Mehmet Topuz gibi isimlerle ilgili soruya ise Canaydın, “Sezon bittiği zaman bu arkadaşlara ihtiyacımız varsa, medeni bir şekilde kulüplerine başvururuz. Mukaveleleri olan oyunculardır” karşılığını verdi.

Bugün Kayserispor Kulübü Başkanı'nı arayarak, teknik direktör Ertuğrul Sağlam konusundaki haberlerle ilgili konuştuğunu belirten Canaydın, “Ertuğrul hocayla ilgili bir talebimiz ve irtibatımız olmadığını söyledim. Maçlar devam ederken böyle bir spekülasyona alet olmak istemeyiz” diye konuştu.

"BEKLEYE BEKLEYE MURADINA ERMİŞ..."

Özhan Canaydın, Galatasaray'ın Seyrantepe'ye yapılacak yeni Ali Sami Yen Stadı'nda 2009-2010 sezonundan itibaren maçlarını oynayabileceğini açıkladı.

Gerekli çalışmaların sürdüğünü bildiren Canaydın, şunları söyledi:
“Eğer haziran-temmuz gibi ihalenin bitimiyle inşaata başlanırsa 24 ay sonra Galatasaray maçlarını oynayabilecek. Ben 20-24 ay arasında biteceği kanaatindeyim. 2009-2010 sezonunda inşallah yeni stadımızda olacağız. İnanın ben 18 ayda dahi biteceğini düşünüyorum. Ancak sizlere tarih vermenin ne kadar büyük hata olduğunu biliyorum. Bu stat devletin medarı iftiharı olacaktır. Bekleye bekleye muradına ermiş, fakat en iyi stada sahip olmuş bir şekilde stadımızda maçlarımıza başlayacağız.”

Canaydın, stadı kullanmaya başladıktan sonra kısa zamanda Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde bir Avrupa kupası finalinin oynanacağına inandığını anlatarak, ”İnşallah taraftar bu stada kavuştuktan sonra bize hakkını helal edecektir. 'Ne zaman kazma vurulacak' yazılıyor. Gidip oradaki çalışmaları görmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Galatasaray Başkanı, stat projesinde geç kalıp kalmadıkları sorusuna, ”Bütün enerjimizle bu işte çalıştık. 19 Mayıs 2004'de Sayın Başbakanımız tarafından üst kullanım hakkı bize verildi. 3 senedir bu prosedürle uğraşıyoruz. Ancak bugünlere kısmetmiş” karşılığını verdi.

"PANKARTA ÜZÜLDÜM"

Özhan Canaydın, Trabzonspor maçında taraftarların açtığı “Dışımızdan birisi Özhan Canaydın” yazılı pankartın kendisini çok üzdüğünü söyledi.

Pankartın, tribünde provokasyon amacıyla açtırıldığını savunan Canaydın, burukluk yaşadığını kaydederek, “Üzgünüm, Trabzonspor maçında 'Dışımızdan birisi Özhan Canaydın' pankartını gördükten sonra, maçlara seyirciden korktuğum için gitmemezlik yapmıyorum. O kadar hakkım var. Camianın ve taraftarın, Türkiye'nin en büyük kulübünün başkanıyım. 5 senemi doldurdum. 2008'de Galatasaray menfaati ne icap ediyorsa onu yapar, ona göre hareket ederim” şeklinde konuştu.

Canaydın, teknik direktör Bülent Korkmaz'ın Kayseri Erciyesspor'a gidişinde, Kayseri temsilcisinin talebi üzerine aracılık yaparak Bülent'i ikna ettiğini açıkladı.

Öte yandan Canaydın, geçen günlerde eski başkanlardan Ali Uras'ın yaptığı belirtilen “Canaydın'a kapıyı gösterdim” şeklindeki açıklamalara inanmadığını, Uras'ın bu şekilde ifadeler kullanmayacak birisi olduğunu kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious