Canaydın'dan öğrecilere destek sözü

Canaydın'dan öğrecilere destek sözü.10162
  • Giriş : 15.06.2007 / 15:01:00

Canaydın, Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde 1993 yılında yaptırdığı Canaydın mezuniyet törenine katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Galatasaray Kulubü Başkanı Özhan Canaydın, Bursa'nın merkez Nilüfer ilçesinde 1993 yılında yaptırdığı Canaydın İlköğretim Okulunun mezuniyet törenine katıldı.

Özhan Canaydın, okuldan 289 öğrencinin mezun olması nedeniyle düzenlenen törende, Bursa'da yetişmiş, 1954 yılında Galatasaray Lisesine ikincilikle girmiş bir öğrenci, bir milli sporcu olarak Canaydın İlköğretim Okulunun öğrencileriyle gurur duyduğunu belirtti.

Okulun spor takımının formasının renginin, sarı kırmızı olarak değiştirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Canaydın, şunları kaydetti:
“Bir sözüm var. Tek tedrisat yapılabilmesi için bir okul daha yaptırmamız lazım. İnşallah onu da yaptıracağız. Bursa'daki eğitim ve sağlık hizmetlerinden sonra, Diyarbakır'a da Galatasaray Başkanı olarak 5 okul yaptırdım. Devletin yetişemediği yerlere yetiştim. O okulların da 5. seneleri doldu. İnşallah ilk mezunlarını görmeye gittiğim zaman buradaki kadar bahtiyar olacağım.”

Galatasaray Lisesini kazanacak Canaydın İlköğretim Okulu mezunlarına destek sözü veren Canaydın, "Eğer Galatasaray Lisesi'ni kazanırsanız eğitim vakfından burs vereceğim. Bu okuldan İstanbul'daki liseleri kazananlara da Galatasaray Kulubü'nün bütün branşlarında sportif destek vereceğim. Buradaki öğrencilere de sesleniyorum. Önce milli takımı ve kendi kentinizin takımı olan Bursaspor'u ondan sonra diğer büyük takımları destekleyin" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious