Canaydın'dan UEFA Kupası sözü

  • Giriş : 17.05.2007 / 00:00:00

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Şampiyonlar Ligi'ne katılmak için ligdeki 2 maçta alacakları 6 puana ihtiyaçları olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Canaydın, "UEFA şampiyonluğunu Türkiye'ye yine Galatasaray getirecektir" dedi.

Özhan Canaydın, Radyospor'da, İlker Ateş'in sunduğu 'Spor Kazanı'nın 500. programına katıldı. Burada, Fenerbahçe ile hafta sonunda yapacakları derbiyi kazanmaları gerektiğinden söz eden Canaydın, Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek için son 2 maçlarını kazanmaya ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Sezon biter bitmez, transfer çalışmalarının yoğunlaşacağını anlatan Canaydın, Juninho konusunda bir şey söyleyemeyeceğini, ancak görüştükleri oyuncular bulunduğunu kaydetti.

Şampiyon olan Fenerbahçe'yi alkışlayıp alkışlamayacağı ile ilgili bir soruya Canaydın, "Derbi 100 yıldır devam eden tatlı bir rekabet. Sadece en iyi şekilde geçmesini diliyorum. Ben Fenerbahçe'yi her zaman Ali Sami Yen'de en iyi şekilde konuk ettim, ancak son gidişimde Şükrü Saracoğlu'nda aynı şeyleri göremedim. Ben iyi bir dokümanter ve araştırmacıyım. Galatasaray'ın üst üste 4 yıl şampiyonluğunda da Fenerbahçeli yöneticilerin eleştirileri devam etti. İnsanların tarzı bu. Buna yorum getirmem manasız. Ben kendi ekibimden sorumluyum" yanıtını verdi.

Bugünün (17 Mayıs), Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazanmasının 7. yıl dönümü olduğunu hatırlatan Özhan Canaydın, şunları kaydetti:
"Kolay değil. Türkiye'de elde edilmiş en büyük başarılardan biri. Katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Kutlamalarımız, yeni bir UEFA şampiyonu çıkana kadar devam edecek. Galatasaray ve Türk futbolu için önemli bir tarih. İnşallah Türk Futbol camiası, gelişmelerle birlikte dünya futbolunda başarıyla ülkemizi temsil eder."

Canaydın, "İkinci bir UEFA şampiyonluğunu Türkiye'ye yine Galatasaray getirecektir., Türkiye'de, UEFA Kupası'nı kazanmaya en yakın ekip Galatasaray'dır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious