Cani gelin, yaş pasta ile zehirlemiş!

Cani gelin, yaş pasta ile zehirlemiş!.16571
  • Giriş : 28.11.2008 / 15:54:00

Cani gelin yaşlı çift ve özürlü çocuklarını yaş pastayla zehirlemiş, Mersin'de, 1.5 yıl önce tarım ilacı ile zehirlenerek ölen yaşlı çift ve özürlü çocuklarının cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Olayla ilgili olarak yakalanan 2 kişi tutuklanırken, çiftin gelini azmettirici olarak aranıyor.

Edinilen bilgiye göre, 2007 yılının Mayıs ayında meydana gelen olayda, Mersin merkeze bağlı Gözne beldesi Çağlarca Köyü'nde çiftçilikle uğraşan Saadettin Yıldırım (70), eşi Zahire Yıldırım (65) ve özürlü oğulları Can Yıldırım (40) evlerinde sabaha karşı ölü bulunmuşlardı.

Jandarma tarafından evde yapılan incelemede, kapağı açık durumda sıvı türde tarım ilacı kutusu bulunmuş ve olay kayıtlara 'zehirlenme' olarak geçmişti. Ancak durumdan şüphelenen jandarma ekipleri, buzdolabında bulunun yaş pastayı incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.

İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda, evde bulunan yaş pasta içerisinde tarım ilacı olduğu bildirildi. Bunun üzerine soruşturmayı derinleştiren jandarma ekipleri, olay öncesi eve geldikleri belirlenen M.K. ve Ş.A.'yı gözaltına aldı.
Cinayetle ilgili sorgulanan şüpheliler suçlamaları kabul etmezken, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Jandarma ekipleri, olayla ilgili olarak zehirli pastayı hazırladığı ileri sürülen çiftin gelini A.Y.'nin arandığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*