Cani gelin

  • Giriş : 21.09.2006 / 00:00:00

Makbule Veske ve oğlunu öldüren gelin, sorgusunda ağlama krizine girdi. Ailesini kaybeden baba "Oğlum çok ağlayınca boğazını kesmiş" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kayınvalidesi Makbule Veske (43) ile 5 yaşındaki kayınbiraderini bıçaklayarak öldüren ve kaçtığı Balıkesir'in Edremit İlçesi'nde baba evinde yakalanan Tuğba Veske, sorgusu için dün İstanbul'a getirildi. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorguya alınan Tuğba Veske'nin (24), Edremit'teki ilk ifadesinde eşi Gökhan Veske'den 6 ay önce boşandıklarını söylediği öğrenildi. İddaya göre Veske cinayeti neden işlediğini şöyle anlattı: 'Eşimle sıkıntımız yoktu. Kayınvalidem ayrılmamız için baskı yaptı. Boşandıktan sonra eşimle görüşmeye devam ettim. Olay günü kayınvalideme tekrar evlenmek istediğimizi söylemeye gittim. Bunu duyunca çılgına döndü ve kavga etmeye başladık.'

AYNI ANDA İKİ ACI

Bahçelievler'deki evlerinde gelini tarafından öldürülen Makbule Veske ve 5 yaşındaki oğlu Yunus Emre'nin cenazeleri dün toprağa verildi. Cenaze töreninde Gökhan Veske eşinin öldürdüğü annesinin ve kardeşinin tabutuna sarılarak, gözyaşı döktü.

Acılı eş Suphi Veske ise, gelinlerini cinayeti para için işlediğini iddia ederek, şunları söyledi: 'Gelinim Tuğba benim ikinci kızımdı. Onu kızımdan ayırt etmedim. Ev tuttum, eşya aldım. Her dediğini yaptım. Evde bulunan para ve altınları çalmak için cinayetleri işledi. Arabamı satmıştım. 12 bin dolar ve bir miktar altın kasada bulunuyordu. Kasayı açıp paralarla altınları götürmüş. Ağladığı için de oğlumun boğazını kesmiş. Cinayeti işledikten sonra ellerini yıkayıp çıkmış. Daha önce de birkaç kez evden hırsızlık yapmıştı. Adalete güveniyorum ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.'

Kılınan namazın ardından Makbule Veske ile Yunus Emre Veske'nin cenazeleri gözyaşları arasında Kocasinan Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious