Canım Türkiyem fuarı

Canım Türkiyem fuarı.19455
  • Giriş : 12.06.2008 / 13:41:00

Amaç, unutulmaya yüz tutmuş olan zengin kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Unutulmaya yüz tutmuş olan zengin kültürümüzü gelecek nesillere aktarmak için yapılan “Canım Türkiyem” fuarı büyük bir coşkuyla açıldı.

Özel Marmara Evleri İhlas İlköğretim Okulu öğrencilerinin çabaları ile hazırlanan, yörelerimizin tarihi, doğal, folklorik, kültürel özellikleri ile tanıtıldığı fuarın açılışı için gelen izleyicileri okulda folklor grubu oyunları ile karşıladı. Okul öğrencilerinin oluşturduğu folklor grubu davetliler tarafından büyük bir hayranlıkla izlendi.

Folklor gösterisinin ardından fuara katılan konuklara hitap eden İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç; “İhlas Koleji öğretmenleri ve çalışanları dünya standartlarında bir eğitim vermektedir. Bugün İhlas Koleji teknolojiyi sadece kullanan değil, aynı zamanda Milli Eğitim camiasına teknoloji hizmeti veren bir okuldur. Bu başarının temelinde ise sevgi, güven, sabır ve yaptığımız işe inanmak vardır. Bu gün bizlere bu hizmeti sunan değerli insan ve öğretmen, Dr. Enver Ören Beyefendiye teşekkür etmek istiyorum. Milli Eğitim camiasına bu okulu kazandıranlar, yarınlarımıza iyi nesiller yetiştirmek için çaba sarf etmektedir. Anadolu’nun kültürünün canlandığı bu fuarı gezenler, göreceklerdir ki, unutulan kültürleri çocuklarına anlatmaları gerek. Ben bu fuara emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum” dedi.

İyi ki Türkiye’de İhlas Eğitim Kurumları var

İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Hami Koç’tan sonra kürsüye Yakuplu Belediye Başkanı Şanver Çolak geldi. Çolak, kendi oğlunun da bu okuldan mezun olduğunu söyledikten sonra sözlerini şöyle sürdürdü “Değerli arkadaşlar gerçekten ben hep şunu söylüyorum. İyi ki, Türkiye’de İhlas Eğitim Kurumları var. İyi ki İstanbul’da, iyi ki, Yakuplu’da İhlas Eğitim Kurumları var. Oğlum bu okuldan mezun oldu şimdi üniversiteyi bitiriyor. İnşaallah 7 yaşındaki torunum da bu sene buraya kayıt yaptıracak. İyi ki varlar, iyi ki buradalar. İhlas Eğitim kurumlarının başarılarından gurur duyuyorum. Canım Anadolu Fuarından dolayı da emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum”

Eğitimsiz milletler eğitimli milletlere boyun eğeceklerdir

Geçen yıl bu fuarın açılışında olduğunu belirten Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı ise “İhlas Eğitim Kurumları şunu itiraf edeyim ki Türkiye’mizin, ilçemizin medar-ı iftiharı. Siz veliler çok şanslısınız. Çocuklarınız burada milli manevi değerler ile yetişiyor. Özellikle İhlas Eğitim Kurumları çıtasını her geçen gün biraz daha yükseğe çekmiştir. Tebrik ediyorum. Bu azim gelecekte eğitim seviyesini daha da yükseklere çıkartacaktır.” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious