Canını sıkma abla, alışırsın

Canını sıkma abla, alışırsın .9447
  • Giriş : 11.08.2007 / 19:43:00

Susurluk Davası" hükümlüsü Yaşar Öz'ün de yakalandığı operasyon kapsamında "çeteye yardım" suçundan tutuklanan Tuğba Özay, Üsküdar'daki Paşakapısı Kadın Kapalı İnfaz Kurumu'na konuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Özay, dün geceyi müşahede koğuşunda geçirdikten sonra bu sabah saatlerinde 12 kişinin kaldığı ve "memurlar koğuşu" olarak bilinen koğuşa yerleştirildi. Duşunu aldıktan sonra, üstüne eşofman ve tişört giyen ünlü mankene koğuş arkadaşları destek oldu. Kapalı alan fobisi olan Tuğba Özay'ı cezaevi sakinleri "canını sıkma abla, alışırsın" diye tesellî etti.

YEMEK YEMEDİ

Akşam yemeğine yetişemediği için yemek yiyemeyen ünlü Manken'in sabah ise peynir, zeytin, ekmek, domates ve salatalıktan oluşan kahvaltıdan da yemediği sadece bir bardak çay içtiği öğrenildi. Gözaltında geçirdiği sinir krizi sonucu sakinleştirici hap verilen Özay'ın bu haplarına cezaevi revirindeki doktorlar tarafından el konuldu. Özay'ın ilaçları doktorunun tavsiyesi doğrultusunda revir görevlileri tarafından verilecek. Özay ayrıca, Psikolog Yücel Sözer kontrolünde ortama alıştırılacak. 12 kişinin kaldığı koğuşta, daha önceden polislikten atıldıktan sonra 20 sabıkalıyla haraç çetesi kuran "Hanımağa" lakaplı Güniz Akkuş'un ve Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi'nde görev yaparken Kronik Yoğun Bakım Ünitesi'nde yatmakta olan hastaların ölümüne sebep olmakla suçlanan Hemşire Seda Yavuz da kalmıştı.

KASIMPAŞALILAR GRUBU İLE KOMŞU OLDU

Cezaevinde "Kasımpaşalılar" denilen geniş bir grubun bulunduğu Paşakapısı Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, daha çok kültür-sanat projeleri, sosyal faaliyetleri ve eğitim çalışmalarıyla öne plana çıkmış bir yer. Özay, cezaevinin, belki de birçok ilde olmayacak kadar donanımlı olan kütüphanesinden yararlanma imkanı var. 1799'da Osmanlı Padişahı 3. Selim tarafından av köşkü olarak yaptırılan Paşakapısı, 1918- 1923 arasında rahibe okulu olarak kullanılmış. 1928'den bu yana da cezaevi olan Paşakapısı'nda 76 yıl boyunca erkek tutuklu ve hükümlüler kaldı. Bu dönemde kavgalarla, isyanlarla, içeriye uyuşturucu sokulması gibi birçok yasadışı olaylarla anılan cezaevinden 2003 yılında 600 erkek tutuklu başka cezaevlerine taşındı. 2004'ten bu yana sadece kadınların yerleştirildiği cezaevinde 400 kadın tutuklu ve hükümlü kalıyor.

CÜNEYT BİTİKÇİOĞLU

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious