Çankaya, "Hakan Şükür" haberlerini yalanladı

Çankaya,
  • Giriş : 16.07.2008 / 20:07:00

Hakan Şükür ile Gül arasında yapılan görüşmenin içeriği ile ilgili basında çıkan haberler yalanlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 14 Temmuz Pazartesi günü Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen kabulünde, ''futbolcu Hakan Şükür'ü siyasete davet ettiği'' yönündeki iddianın, ''kesinlikle gerçeği yansıtmadığı'' bildirildi.

Cumhurbaşkanı Gül'ün Hakan Şükür ile görüşmesine ilişkin bazı basın yayın organlarında yer alan iddialar üzerine açıklama yapılmasının gerekli görüldüğü belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

''Sayın Cumhurbaşkanımız'ın 14 Temmuz Pazartesi günü Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen kabulünde, futbolcu Hakan Şükür'ü siyasete davet ettiği yönündeki iddia, kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Bu itibarla, Sayın Cumhurbaşkanımız'ın Hakan Şükür'e 'Futbolu bırak. Amerika, Kanada ya da Katar'a falan da gitmeyi kesinlikle düşünme. Gel seni önümüzdeki sene yapılacak seçimlerde Adapazarı'ndan belediye başkan adayı gösterelim' teklifini yaptığı iddiası tamamıyla uydurmadır.

Toplumumuzun bu tür maksatlı ve uydurma haberlerle yanıltılmak istenmesi, basın meslek ilkeleriyle de bağdaşmamaktadır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*