Çankaya Belediye Başkanı, gazetecileri dışarı attırdı

  • Giriş : 27.04.2008 / 23:56:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 16:59:36

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, SES TV muhabirlerini dışarı attırdı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, düzenlediği basın toplantısını izlemeye gelen SES TV  muhabiri ve kameramanını yaka paça dışarı attırdı. Alınan bilgiye göre; SES TV Muhabiri Adnan Yuva, kameramanıyla birlikte, Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın basın toplantısını izlemeye gitti. Yuva ve arkadaşını toplantı salonunda gören Muzaffer Erayılmaz, duruma tepki gösterdi ve belediye görevlilerinden SES TV ekibini dışarı çıkarmasını istedi. SES TV çalışanlarının kendisine karşılık vermesi üzerine sinirlenen Çankaya Belediye Başkanı, "Siz gazeteci değilsiniz" diyerek muhabir ve kameramana çıkıştı.

IFrame

Tartışmanın büyümesi üzerine devreye giren Çankaya Belediyesi Basın Yayın Müdürü Hayati Sönmez, ortalığı yatıştırmaya çalıştıysa da başarılı olamadı. SES TV ekibiyle, kendilerini basın mensubu olarak görmediklerini belirtip sözlü tartışmaya giren Başkan Muzaffer Eryılmaz, gazetecileri yaka kartı vermeden içeriye alan personeli de azarladı. Eryılmaz'ın, azarladığı basın müdürü Hayati Sönmez, 'Fazla artislik yapma' dediği muhabir Adnan Yuva'yı ite kaka toplantı odasından dışarıya çıkardı.

SES TV kameramanının da çıktığından emin olmak isteyen Başkan Eryılmaz, 'Kameramanı kim, çıktı mı?' diye sorarak kameramanın çıkıp çıkmadığını kontrol etti. Eryılmaz, "Arkadaşlar nereden" diyerek gazetecilerin de kimliklerini kontrol etmek istedi. Eryılmaz, daha sonra, "Özür diliyorum sizden kusura bakmayın. Ben o arkadaşlarımı, basın yayın personeli olarak görmüyorum, haber alma ekibi olarak görmüyorum" açıklaması yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious