Çankaya Köşkü ziyaretçi akınına uğradı

Çankaya Köşkü ziyaretçi akınına uğradı.15130
  • Giriş : 29.08.2007 / 09:18:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görevini devralmasından sonra Çankaya Köşkü ziyaretçi akınına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezer’in Köşk’ten ayrılmasından 10 dakika sonra Başbakan Tayyip Erdoğan ve çok sayıda bakan ile TBMM Başkanı Köksal Toptan, Gül’ü kutlamaya geldi.

Cumhurbaşkanı Gül’ün, Çankaya Köşkü’ndeki ilk kabulü içkili ancak eşsiz yapıldı. Kokteyl tarzında gerçekleşen kabulde davetlilere, meyve suyunun yanı sıra, kuruyemiş, havuç ve kanepe ikram edildi. Davetlilere, aralarında şampanyanın da bulunduğu alkollü içki servisi de yapıldı.

BİR SÜRE DAHA KONUTTA

Başbakan Tayyip Erdoğan, basın mensuplarının isteği üzerine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Meclis Başkanı Köksal Toptan ile birlikte ilk günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi. Gül, Erdoğan ile el sıkıştıktan sonra Toptan ve Erdoğan’ın arasına geçerek poz verdi.

Gazetecilerin 5 dakika görüntü almasına izin verilen kabul, daha sonra basına kapalı devam etti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, resepsiyonun ardından Çankaya Köşkü’nden ayrılarak, Dışişleri Bakanlığı Resmi Konutu’na geçti. Gül’ün, Çankaya Köşkü’nde ikametine ayrılacak bölümdeki hazırlık tamamlanana dek bir süre daha burada kalacağı öğrenildi.

Gökçek’in ‘gülüne’ polis izin vermedi

Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Çankaya Köşkü’nün etrafını yüzlerce gülle süslemek istedi. Gökçek, bu amaçla park ve bahçe işçilerini, bir kamyonet dolusu kırmızı gül fidanıyla Çankaya Köşkü önüne gönderdi.

Köşk’ün ana giriş kapısı önündeki kavşak alanına ve refüje dikilmek üzere hazırlanan gülleri ellerine alan belediye işçileri, polis engelini aşamadı. Gül’ü protesto, Sezer’i ise uğurlamak için çevrede bulunan gruplara yönelik önlem alan polisler, güllerin dikilmesine izin vermedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious