Çankaya'dan 'Deniz Feneri' açıklaması

Çankaya'dan 'Deniz Feneri' açıklaması.14314
  • Giriş : 12.09.2008 / 22:04:00
  • Güncelleme : 12.09.2008 / 22:03:52

Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri konutundaki eşyaların Deniz Feneri Derneği'ne bağışlandığı iddiasını yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, ''Dışişleri Konutu'ndaki tadilat çalışmalarında herhangi bir yardım kuruluşuna eşya bağışlanması söz konusu olmadığı'' belirtilerek, Cumhurbaşkanlığı tarafından da herhangi bir yardım kuruluşuna herhangi bir zamanda eşya bağışı yapılmamıştır'' denildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi açıklamasında, bir televizyon kanalının dün akşamki ana haber bülteninde, ''Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Dışişleri Bakanlığı döneminde Dışişleri Konutu'nda yapılan tadilat sırasında çok sayıda eşyanın Deniz Feneri Derneği'ne bağışlandığı yolunda bütünüyle yalan bir habere yer verildiği'' kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Öncelikle vurgulamak gerekir ki, Dışişleri Konutu'ndaki tadilat çalışmalarında, ne adı geçen derneğe ne de başka bir yardım kuruluşuna herhangi bir eşyanın bağışlanması söz konusudur.

Star Televizyonu, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'in iddialarını haber yaparken, ne yazık ki konuyla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı'na iddiaların gerçek olup olmadığını sormamış, dolayısıyla gazeteciliğin en temel ilkesini dahi yerine getirmemiştir. Ayrıca Çankaya Köşkü'nün önünden yapılan yayında, CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin'in, 'Cumhurbaşkanlığı'ndaki tadilat sırasında çıkan ve yenileriyle değiştirilen eşyanın Deniz Feneri Derneği'ne bağışlanıp bağışlanmadığı' sorusu da gündeme taşınmıştır.

Kesin olarak altı çizilmelidir ki, Cumhurbaşkanlığı tarafından da herhangi bir yardım kuruluşuna, herhangi bir zamanda eşya bağışı yapılmamıştır.

Aslında tüm bu iddialar, Cumhurbaşkanlığı makamını karalamaya yönelik olup, son günlerdeki bir tartışmanın içine çekme amacı gütmektedir.

Dolayısıyla, devletin en yüce makamının, böyle asılsız iddialarla ve çeşitli hesaplar güdülerek yıpratılmaya çalışılması kabul edilemez ve anlayışla karşılanması beklenemez.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*