Çankaya'dan yalanlama

Çankaya'dan yalanlama.66006
  • Giriş : 03.08.2008 / 18:10:00

Cumhurbaşkanı Gül'den Başbakan ile Milletvekili Mehmet Tekelioğlu'nun evinde yaptıkları görüşmeye ilişkin bir açıklama geldi. İddialara tepki sertti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başbakan Recep Tayip Erdoğan ile 27 Temmuz 2008 Pazar akşamı İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu'nun evinde yaptıkları görüşmeye bir kişinin daha katıldığı yönündeki iddianın gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan konuya ilişkin yazılı açıklama şöyle:

''Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Başbakan ile 27 Temmuz 2008 günü yaptıkları görüşmeye ilişkin olarak bazı gazetelerimizde yer alan iddialar üzerine, aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakan Sayın Recep Tayip Erdoğan ile 27 Temmuz 2008 Pazar akşamı, İzmir Milletvekili Mehmet Tekelioğlu'nun evinde yaptıkları görüşmeye bir kişinin daha katıldığı yönündeki iddia, gerçeği yansıtmamaktadır.

Doğru olmayan bilgilerle zihinleri bulandırmayı ve toplumu yanıltmayı amaçlayan söz konusu iddia, aynı zamanda haksız ve çirkindir.

Görüşmenin içeriğine ilişkin olarak hafta boyunca üretilen hayal mahsulü senaryoların ardından, sırf güncel tartışmalarla ilişkilendirmek yaklaşımıyla böyle mesnetsiz bir iddianın gündeme getirilmesi, basın etik ilkelerine asgari düzeyde dahi olsa uyulmadığını kanıtlamaktadır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*