Çankırı Kütüphanesi'ni su bastı

  • Giriş : 12.02.2006 / 00:00:00

Çankırı'da geçtiğimiz yıl çatısı onarım gören İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü binasının çatısından sızan kar suları binanın 3. katında bulunan İl Halk Kütüphanesi'ni sular altında bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diğer görevlilerin de çağırılması ile hummalı bir çalışma sonucu kütüphanedeki kitaplar, bilgisayarlar ve malzemeler diğer odalara alt katlara taşındı. İçerideki suyun tahliyesi gerçekleştirildi. Ancak çatıdan sürekli akan ve asma tavan içerisinde biriken suların akıntısı gün boyunca devam etti. Adeta bir afet bölgesi görünümünü andıran kütüphane gerekli çalışmaların yapılması ile en erken önümüzdeki hafta başına kadar faaliyete geçirilebilecek.

İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Ali Uğur, geçen yıl ocak ayında çatı onarımı tamamlanarak Bakanlık Kontrolörleri tarafından teslim alınmasına rağmen aradan bir yıl geçtikten sonra böyle bir durumla karşı karşıya kalmanın çok üzücü olduğunu belirterek, "Onarım sırasında sürekli uyarmamıza rağmen bizi dinlemediler. Binanın adliye sarayına bakan cephesinde tahliye borularının yetersiz olduğunu, en az iki tahliye borusu daha konması gerektiğini hatırlattık. Yapmadılar. Kitaplar, bilgisayarlar ve diğer malzemelerimiz çok ciddi zarar gördü. Hafta başında konuyla ilgili adli ve idari kovuşturma için girişimlerde bulunacağız. Kütüphanemizi en kısa sürede yeniden faaliyete açarak çocuklarımızın hizmetine sunmak istiyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious