Çankırı yangınında büyük hasar

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Çankırı'nın Bayramören İlçesi ile Kastamonu'nun Araç ilçesi Bahçecik Köyü arasında çıkan yangında 104 ev, 92 samanlık ve 74 ahır yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yangında köydeki 104 ev, 92 samanlık ve 74 ahırın tamamen yandığı belirtildi. Yaylatepe Köyü'nde yaşayanlar, komşu Harmancık Köyü'ne gittiler.

Bu arada jandarma ekiplerinin de köyün yakınında güvenlik şeridi oluşturarak, köylüleri, yanan Yaylatepe Köyü'ne göndermemeye çalıştığı bildiriliyor. Yangında kesin olmamakla birlikte şu ana kadar 250 hektardan fazla Karaçam
ormanının yandığı ifade edildi.

Kastamonu'nun Araç İlçesi Bahçecik Köyü ve Bayramören İlçesi Çayırcık Köyü'nde 30, Evkadı Mahallesi'nde de 20 hane, yangının hızla ilerlemesi sebebiyle tahliye edildi.

Kastamonu, Araç, Samatlar, Çankırı, Çerkeş ve Bayramören ilçe belediyelerine ve orman işletmelerine ait arazözlerin yangını söndürmeye çalıştıkları, havanın kararmasıyla birlikte müdahalede zorlandıkları öğrenilirken arazi şartlarının da orman yangınına müdahaleyi güçleştirdiği belirtiliyor.

Orman Genel Müdürlüğü'ne ait C-130 tipi 2 adet tanker uçak, Kayseri'den yangın bölgesine gelerek havadan müdahale etti, ancak yangının ilerlemesini önleyemedi. Yangına Orman Genel Müdürlüğünün yangın söndürme helikopteri de müdahale etti.

Köylüler, ev ve hayvanlarının yandığını hiçbirşeylerini kurtaramadıklarını belirterek yakındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious