Canlı Binbir Gece çuvalladı

Canlı Binbir Gece çuvalladı.14290
  • Giriş : 04.06.2008 / 18:50:00
  • Güncelleme : 04.06.2008 / 18:44:59

Merakla beklenen Binbir Gece'nin final bölümü canlı yayınla sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Zaman zaman heyecanlı anların yaşandığı gecede ışık ve havai fişek gösterileri büyük dikkat çekti.Canlı yayına şarkılarıyla renk katan isimler ise İlhan Şeşen, Ferhat Göçer ve Nükhet Duru oldu. Canlı yayın Şehrazat ile Onur'un düğün mekanına girmesi ile başladı. O andan itibaren gerçek bir düğünde neler yaşanıyorsa dizide de yaşanmaya başladı. Şehrazat ve Onur tek tek davetlilerle öpüştüler. Aileler ise davetlileri kapıda karşıladılar. Nükhet Duru, Ferhat Göçer ve İlhan Şeşen şarkılar seslendirdiler. Çift 'Sen benim şarkılarımsın' adlı şarkıyla ilk danslarını yaptı. Her şey güzel giderken Şehrazat’ın içtiği zehirli bitki çayı etkisini gösterdi ve güzel oyuncu kanlar içinde yere yattı. Bebeğini kaybeden Şehrazat’ın çığlıkları ve Onur’un karısına seslenişiyle sona eren sezon finalinin ardından jenerik akmaya başladı.

İzleyiciye hayal kırıklığı yaşatan detaylar; Davetlilerle sarılan Şehrazat ve Onur'un mikrofonundan zaman zaman hışırtılı sesler çıktı. Senaryoda ''Hoşgeldiniz, nasılsınız'' dışında hiç bir konuşma olmadı. Finalin bitmesine yakın Onur, Kerem'in yokluğunu farketti, ancak mikrofonlar sesi almadı endişesiyle repliği tekrar etti. Bennu da bu repliğe aynı cevapları vermek zorunda kaldı. Onur, Şehrazat'ı kanlar içinde yerde yatarken görmesinin ardından uzunca bir süre kameraya sadece bakış atarak dondurulmuş görüntü yaratmaya çalıştı.

Kamera arkası notları; Havanın soğuk olması hem davetlileri hemde oyuncuları oldukça zorladı. Geceye davetli olarak Kanal D yönetimi ve yazar ekibi geldi. 150 kişilik set ekibi en ufak bir soruna neden olmamak yerlerinden kımıldamadılar. Sette tek hareket eden kameralar ve oyuncular oldu. Bardaklarının içinde şarap yerine vişne suyu bulunduruldu. Berguzar Korel ve Halit Ergenç final öncesi kulislerinde beklediler. Finale dakikalar kala ikili düğüne giriş sahnesi için yerlerini aldılar. Son sahnenenin çekiminin ardından oyuncular ve set ekibi çığlıklar attılar.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious