Canlı bomba tehdidi

Canlı bomba tehdidi.14143
  • Giriş : 17.12.2007 / 09:24:00

Gündem gazetesinin kapanmasına tepki için yapılan eyleme katılan DTP İl Başkanı Halil Aksoy, "Bugün burası kendisini kapatmak zorunda kalabilir. Yarın insan yapabileceği hiçbir şey kalmayınca kendisini patlatabilir de" diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kapatma kararı verilen Gündem gazetesi için dün gazete çalışanlarınca Taksim Galatasaray Meydanı'nda eylem gerçekleştirildi.

"Özgür basın susturulamaz, sansüre hayır" pankartı açan gruba İnsan Hakları Derneği eski İstanbul Şube Başkanı avukat Eren Keskin ile DTP İstanbul İl Başkanı Halil Aksoy da destek verdi. Burada konuşan Aksoy, daha önce Kuzey Irak'a yapılan operasyonun sonuç getirmediğine dikkat çekerek, "Öldürdünüz, vurdunuz, kırdınız, faili meçhullere götürdünüz, sorun çözülmedi. İtiraf da ediyorsunuz. Bugün burası kendisini kapatmak zorunda kalır, kalabilir... Yarın insan yapabileceği hiçbir şey kalmayınca, kendisini patlatabilir de" dedi.

Kürtçe ve Türkçe slogan atan grup yürüyüşe geçerek gazetenin son sayısını dağıtmak istedi, ancak barikat kuran polis buna izin vermedi. Göstericiler olaysız dağıldı.
milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious