Canlı bombanın vukuatlı geçmişi

Canlı bombanın vukuatlı geçmişi.7127
  • Giriş : 29.04.2009 / 15:18:00

Hikmet Sami Türk’e saldırı düzenleyen kadın canlı bombanın 2007'de Bakan Şahin'i protesto ederken gözaltına alınış görüntüleri ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Eski Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk'e Bilkent Üniversitesi'nde bombalı eylem düzenleyen D.A'nın 5 Kasım 2007 tarihinde öğrencisi olduğu Ankara Üniversitesi'nde Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'i protesto ettiği ortaya çıktı. D.A'nın, geçen yıl DHKP-C terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandığı ve 8 ay cezaevinde kaldığı da öğrenildi.

Canlı bomba D.A'nın o dönem bakan Mehmet Ali Şahin'i protesto görüntüsü kameralar tarafından kaydedilmişti.

Bu arada canlı bomba D.A'nın Türk'e saldırı sırasında üzerindeki fünyeyi patlattığı için yaralandığı öğrenildi. D.A, Atatürk Hastanesi'nde tedavi altına alınırken hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, ailesi İzmir'de yaşayan ve 1986 doğumlu olan D.A, ilk kez 2005 yılında gözaltına alındı. Toplam 3 kez gözaltına alınan ve geçen yıl Ankara Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen operasyonda yakalanan D.A, DHKP-C terör örgütüne üye olmak suçundan tutuklandı ve 8 ay cezaevinde kaldı. Hakkında yakalama emri bulunan D.A'nın, yurt dışındaki bir terör kampında eğitim aldığı kaydedildi.

Eski bakanlardan Hikmet Sami Türk, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne ders vermek üzere geldiğinde, ardından gelen ve kendisini öğrenci gibi gösteren bir kız üzerindeki ''bombalı düzeneği'' patlatmak istemiş, bu sırada küçük çaplı bir patlama yaşanmış ve Türk'ün korumaları saldırganı etkisiz hale getirmişti.


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*