Canlı yayın kurbanı konuştu

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

Canlı yayında pantolonu indirilen Hilmi Türe, Mehmet Ali Erbil'i savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ATV'de ''Ya Şundadır Ya Bunda'' programında Mehmet Ali Erbil tarafından canlı yayında pantolonu indirilen Hilmi Türe, televizyon kanalının Erbil'e açtığı ''imajımız zedelendi davası'' hakkında konuştu.
Canlı yayında yaşanan skandalın ardından show programının yayından kaldırılması üzerine köyüne geri dönen Hilmi Türe, yeni yayın döneminde de Erbil ile birlikte olacağını söyledi. İzleyicinin gözü önünde babam dediği Erbil tarafından pantolonu indirilen Türe, ünlü sunucuyu ''Olay iş kazasıydı'' diyerek savundu.

Yaz dönemini köyünde geçirdikten sonra ilçesindeki festivale katılan Türe, skandal olayın ardından RTÜK'ün ATV'ye rekor ceza vermesi ve televizyon kanalının programı yayından kaldırarak Erbil'e ''imajımızı zedeledi'' şikayetiyle 5 milyon dolarlık tazminat davası açmasını değerlendirdi.

Programda Erbil'e patnerlik yapan Türe, ''Olacak ve öleceğe çara yokmuş. Olmuş bitmiş ehemmiyeti yok. O olay iş kazasıydı. Basın yayın organlarının bu işin üsttüne üstüne gitmesine zerre kadar gerek yok.'' dedi.

Erbil'e toz kondurmayan Türe, ''Mehmet Ali Erbil baba adam. Gerçekten tek kelimeyle baba adam. Tek kelime söylenmesin ona. Ne söylenecekse önce bana söylesinler. Ben ondan babalık gördüm. O bana yardım etti.'' şeklinde konuştu.

''MEMLEKETE DAHA HAYIRLI BİR PROGRAM OLACAĞINA TEMİNAT VERİYORUM''

Canlı yayında Erbil tarafından pantolonu indirildiği için bir anda Türkiye gündemine oturan Hilmi Türe, ünlü sunucuyla bir yıllık sözleşmesinin bulunduğunu ve yeni yayın döneminde ATV dışında yayınlanacak programda yer alacağını söyledi.

Yeni yayın döneminde yayınlanacak programın ''memlekete daha faydalı'' olacağını kaydeden Türe, bu konuda teminat verdi.

Programla ilgili olarak Türe, ''Memlekete daha faydalı bir program olacağına ben kaniyim. Bunun teminatını ben şahsi olarak veriyorum.'' dedi.

Erbil hakkında övgü dolu sözler söyleyen Türe sözlerini şöyle sürdürdü: ''Erbil abimin ellerinden öpüyorum. Gerçekten maddi-manevi her türlü babalığını gördüm. Herkes ahkam kesmesin gerçekten iyi adam. Haysiyetli, yardımsever, iyi niyetli. Kusurumuz olduğunda kapatan birisi. Bunu herkes yapmaz. Ben genelde maddi olarak beden olarak bitsede ruhi olarak verdiği emirleri uygularım. Çünkü ben onun daimi olarak iyiliğini isterim. O beni kesinlikle zor durumda bırakmaz.''

''TELEVİZYONDAN ÖNCE FABRİKADA ÇALIŞIRDIM''

Mehmet Ali Erbil'in televizyon programında pantolon skandalıyla birlikte bir anda üne kavuşan Hilmi Türe, televizyon programlarından önce köyünde ve fabrikalarda çalıştığını ifade etti.

Kendisinin elinden Erbil'in tuttuğunu söyleyen Türe, ''bir gün televizyon programları biterse ne olacak'' sorusuna ''Erbil abim beni kesinlikle zor durumda bırakmaz'' dedi.

Bir anda şöhreti yakalamanın iyide kötü de yönleri olduğunu belirten Türe, Ankara'da ve ilçesinde artık rahat gezemediğinden dert yandı. Bu arada Kazan'daki festivale katılan Türe'yi burada sunucu kalabalığa seslenerek ''siz Hilmi Türe'yi tanıyormusunuz'' diye takdim etmek istedi.

Aralarında çocuklarında bulunduğu kalabalık ''evet tanıyoruz...pantolonundan'' diye sunucuya cevap verdiği görüldü. Yöre halkının bu şekilde hitabının kendisini incitip incitmediği sorusuna ise Türe, cevap vermekten kaçındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious