Canlı yayına çıktı, koyun verdiler

  • Giriş : 14.08.2006 / 00:00:00

Burdur'un yerel bir televizyon kanalında canlı yayına katılan Vali'den yardım isteyen Muammer Can'a 10 koyun ve 1 koç verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hem koyunculuğu teşvik etmek hem de Can'a destek olmak amacı ile böyle bir yardımda bulunulduğunu söyleyen Vali Özbek, "İnsanlara balık ikram etmek değil, balık tutmasını öğretmeye çalışıyoruz." diye konuştu.
Burdur Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Tarım İl Müdürlüğü'nün ortaklaşa yürüttüğü koyunculuk projesi devam ediyor. Şu ana kadar yardıma muhtaç 13 aileye 10 koyun ve bir koç yardımı yapıldı. 14'üncü aile olarak Muammer Can seçildi. Vali Rasih Özbek'i yerel bir televizyonda canlı yayınlanan bir program sırasında arayan Muammer Can, kendisinin ve annesini özürlü olduğunu, maddi sorunlar yaşadığını söyleyerek kendisine yardım elinin uzatılmasını istedi. Vali Özbek'in bu çağrıya cevabı gecikmedi. Programın yayınından bir gün sonra Can'ı araştıran Vali Özbek, kendisinin gerçekten yardıma ihtiyacı olduğunu tespit etti. Can'ın elinden geldiğince üretime katkı koyması ve geçimini kimseye muhtaç olmadan sağlamasını amaçlayan Vali Özbek, koyun projesinin bir tanesinin de Can ailesine yapılmasını istedi. Bunun üzerine Sosyal Yardımlaşma Vakfı Genel Başkanlığı ile Tarım İl Müdürlüğü ortak çalışma yaparak 10 tane sakız cinsi koyun ile bir koç aldı. Küçükbaş hayvanlar törenle Can ailesine teslim edildi. Törene Vali Özbek'in yanı sıra AK Parti Milletvekili Bayram Özçelik, CHP Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, İl Genel Meclis Başkanı İsmail Uzun, İl Özel İdare Genel Sekreteri İbrahim Şimşek, bazı kamu müdürleri ve Kumluca Köyü'nde ikamet eden vatandaşlar katıldı.

Vali Özbek koyunları teslim etmeden önce yaptığı açıklamada devletin imkânları oranında yardıma muhtaçlara el uzatmaya çalıştığını bildirdi. Yalnız bu güvenin sarsılmamasını isteyen Vali Özbek, herkesin yardımlaşma duygusu içinde ihtiyaç sahiplerini gözetmesini istedi. İnsanlara balık ikram etmek değil, onu tutmasını öğretmenin asıl gaye olması gerektiğini aktaran Özbek, şu ana kadar koyunculuk projesinin 14 aileye uygulandığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious