Canlı yayında bir birlerini eleştirdiler

  • Giriş : 07.05.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa'nın AK Parti'li Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Sabahattin Cevheri, bir yerel televizyonda canlı yayınlanan programda bir birlerini eleştirip tartıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cevheri programda konut açığının kapatılması için Şanlıurfa'ya konut yaptırmayı planlayan Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın Belediye Meclis üyeleriyle birlikte gittikleri Kayseri'de konut işi yapan DYP Kayseri İl Başkanı'nın otelinde kalmasını etik bulmadığını söyledi. Belediyenin temizlik işini de İskenderun'da askerlik görevini yapan bir kişiye verdiğini öne süren Cevheri, "Ben eski DYP İl Başkanıyım Şanlıurfa'da temizlik ihalesini benim verdirdiğim söyleniliyor." dedi.

Sabahattin Cevheri'nin eleştirilerini sürdürmesi üzerine Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba canlı yayına telefonla katıldı. Fakıbaba, Türkiye'nin en şerefli, en namuslu, en dürüst ihalelerinin Şanlıurfa Belediyesi'nde yapıldığını belirterek, "Ben ihalelerde babamı bile dinlemiyorum. Bir işi yaparken nerede ne var ona bakarız. Ben kimsenin bir gecelik otel parasına, yemeğine ihtiyaç duyan bir insan değilim. İhaleler çok açık, şeffaf, dürüsttür, bu programı savcılık dinliyordur, varsa bir şey, bütün ihaleleri gözden geçirsin." dedi.

Bunun üzerine Cevheri, "Temizlik ihalesiyle benim ilgim var mı? İhale yapılmadan İskendurun'da asker olan 22- 23 yaşlarında bir genci çağırıp dosyaları ona verdiniz, o dönem bizi çok aradılar. Bu ihalede ben suçlandım. 3 -4 bin konut yaptırmak için sizin gidip konut yapacak iş adamını aramanızı kabul etmiyorum. İş veren olarak meclis üyeleriyle birlikte bir otobüsle Kayseri'ye gidip iş adamının otelinde kaldınız, bu etik değil. İhale olsaydı ona verilseydi, Sabahattin Cevheri eski DYP'li seçimde sana destek oldu, onun için verildi, denilecekti. Kayseri'ye bir otobüsle gidip ağırlandınız mı?" ifadelerini kulandı.

Belediye Başkanı Fakıbaba, "Ben şerefimi Sabahattin Cevheri için taşımıyorum. DYP Kayseri il başkanının oteline gittik, bu rüşvet değil. Siz mecliste yanınıza gelenlere yemek yedirdiğinizde rüşvet mi oluyor. Kayseri'ye gitsem yine o iş adamına misafir olurum. İhale verilmiş olsaydı ben zarar görürdüm. Ben şerefimi sadece sizin için taşımıyorum, geriye kalan 10 milletvekili için de taşımıyorum." yorumunu yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious