Canlı yayında intihar dehşeti

Canlı yayında intihar dehşeti.8225
  • Giriş : 21.11.2008 / 21:56:00

ABD'de 19 yaşındaki bir genç, internette yaklaşık 1500 kişinin canlı olarak izlediği sırada intihar etti. Tüyler ürperten olay Florida'nın Broward County bölgesinde meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İngiliz Times gazetesinin haberine göre Abraham K Biggs, internetteki canlı yayın sitesi Justin.tv'de canlı olarak yayınladığı görüntüler eşliğinde aşırı miktarda ilaç alarak hayatına son verdi. Biggs'in chat forumunda diğerlerine intihar edeceğini söylediği ve bir intihar notu gönderdiği de öğrenildi.

Bilgisayarındaki kamera aracılığıyla Biggs'i izleyen diğer kullanıcılar, gencin saatlerce yatağında hareketsiz kalması üzerine işin ciddiyetini kavradı. Canlı görüntüler devam ettiği sırada forum üyelerinden bazıları yerel polisle temasa geçerek durumu bildirdi. Daha sonra kapıyı kırarak içeri giren polis genci yatağında cansız halde buldu. Polisin eve girişi ve genci cansız bulması, açık olan kamera sayesinde anı anına izlendi. Polisin kamerayı kapatmasına kadar yaklaşık 1500 kişinin olan biteni anı anına izlediği belirtiliyor.

Biggs'in bodybuilding.com adlı forumun üyesi olduğu ve CandyJunkie ismini kullandığı belirtildi.

İntihar planını Çarşamba günü forumda açıklayan ve alacağı ilaçlara ilişkin detaylı bilgiler de veren Biggs'in, daha önce de benzer tehditlerde bulunduğu için bazı üyeler tarafından ciddiye alınmadığı, bir kısmının ise intihara teşvik ettiği kaydedildi. Biggs'in intihar notunda, insanlara zarar verdiği ve kendinden nefret ettiğini yazdığı öğrenildi.

Justin.tv'nin videoyu kaldırmasına rağmen görüntülerin internette hızla yayıldığı ve gencin intihar notunun da internette bulunabildiği kaydediliyor.

STAR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*