Canlı yayında konuğu dövdüler

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Adana'da yerel yayın yapan Akdeniz Tv akşam saatlerinde canlı yayın sırasında 3 kişinin saldırısına uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Canlı yayının yapıldığı stüdyoyu basan kişiler, yayına katılan Çukurova Merhaba Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Zeki Kızılkaya'yı darp etti. Stüdyoyu dağıtan 3 kişiden birisinin merkez Seyhan ve Yüreğir ilçe belediyelerinden ihale alan müteahhitlerden Selçuk Ç. olduğu iddia edildi.

Olay dün akşam saat 21.00 sıralarında Akdeniz Tv'de Yüksel Mert'in canlı olarak sunduğu 'Mertçe' programında meydana geldi. Programın sunucusu Yüksel Mert'in programa konuk olarak aldığı Çukurova Merhaba Gazetesi'nin imtiyaz sahibi Zeki Kızılkaya, kentteki merkez belediyelerin çeşitli ihalelere fesat karıştırdığını iddia ederek Selçuk Ç'nin adını işaret etti. Bu sözlerin ardından aralarında Selçuk Ç.'nin de bulunduğu 3 kişi canlı yayında stüdyoyu bastı. Kimliği belirsiz iki kişi stüdyo görevlilerini etkisiz hale getirirken, Selçuk Ç. ise canlı yayına konuk olarak katılan Zeki Kızılkaya'nın üzerine yürüdü. Stüdyo içerisinde Kızılkaya'yı kovalayan Ç., daha sonra darp etmeye başladı. Bu arada ana kumanda masasındaki görevli ise canlı yayında yaşananları yayını kesmeyerek saniye saniye izleyicilere aktardı. Stüdyoyu da dağıtan üç kişi daha sonra olay yerinden 06 KS 040 ve 01 KJ 751 plakalı iki araçla kaçarak kayıplara karıştı. Darp edilen Zeki Kızılkaya ise olayın şokunu yaşayarak, "Ne olduğunu ben de anlayamadım. Sadece ihalelerde adı geçen şahsın neler yaptığını anlatmak istedim. Sonra stüdyoyu basıp içeri girdiler. Beni darp ettiler." dedi.

Olay yerine gelen Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri ile Güvenlik Şubesi'ne bağlı ekipler inceleme yaptı. Alt belediyelerden ihale aldığı tespit edilen Selçuk Ç.'nin müteahhitlik yaptığını ve bir takım ihalelerde adının geçtiği bildirildi. Polis olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlattı.

"BU, BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE YAPILMIŞ ÇİRKİN BİR SALDIRIDIR"

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, yerel bir televizyon kanalındaki canlı yayın sırasında meydana gelen saldırının basın özgürlüğüne yönelik olduğunu söyledi.

Öztürk, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Akdeniz Televizyonu'ndaki ''Mertçe Söyleşi'' programı sırasında sunucu Yüksel Mert ve konuğu Çukurova Merhaba Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Kızılkaya'nın darp edilmesinin üzücü olduğunu ifade etti.

Hastaneye kaldırılan Mert ve Kızılkaya'yı telefonla arayarak, geçmiş olsun dileklerinde bulunduğunu belirten Öztürk, ''Bu, basın özgürlüğüne yapılmış çirkin bir saldırıdır. Tasvip edilmesi mümkün değil. Suçluların en kısa sürede yakalanıp, adalete teslim edilmelerini diliyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious