Canlı yayında soğuk terler döküldü

Canlı yayında soğuk terler döküldü.8734
  • Giriş : 27.02.2009 / 17:42:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 14:49:12

Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Akif Ulusoy'a internete düşen ses kaydı sorulunca...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Doğan Yayın Holding Başkan Yardımcısı Soner Gedik ile Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Akif Ulusoy'a ait olduğu iddia edilen "vergi cezası" üzerine yaptıkları sohbetin "ses kaydı" geçtiğimiz günlerde internet sitelerine bomba gibi düşmüştü.

Şoke eden ses kaydında Ulusoy, kendi personeline baskı yapacağını denetlemenin 2003 ve 2004 yılı dışında taşmamasını sağlayacağını ve en önemlisi ise "uzlaşmada" rakamı, "çekirdek parasına indireceğini" söylüyor. Buna karşılık Gedik de Ulusoy'a "bugüne kadar olan oldu deyip, bundan sonrası için makul bir rakam çıkartılmasını, devamının getirilmemesini" söylüyor. Ulusoy, Soner Gedik'e "merak etmeyin onu temin etmeye çalışıyorum" diyerek konuşmayı sürdürüyorlar." Konuşmanın özeti böyle...

CANLI YAYINDA ŞOK EDEN SES KAYDI SORUSU

Taraflardan biri olan Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Akif Ulusoy, bugün Kanal 24 televizyonundaki ekonomi programına konuk oldu. Programda "Varlık Barışı"nı konuşan Ulusoy bir anda spikerin "gündemi sarsan" ses kaydı sorusu ile neye uğradığını şaşırdı. Her ne kadar "skandalı geçiştirmek için" yuvarlak cümleler kurmaya çalışsa da oldukça zor anlar yaşadı. Spikerin ikinci bir soru sormak isteği de Ulusoy tarafından bakın nasıl engellendi. İşte o anlar...

IFrame

CEZAYI "DÜŞÜK BİR RAKAMA" İNDİRMEK İÇİN ANLAŞMIŞLAR!

Ulusoy, kendi personeline baskı yapacağını, denetlemenin 2003 ve 2004 yılı dışında taşmamasını sağlayacağını ve en önemlisi ise "uzlaşmada" rakamı "çekirdek parası"na indireceğini söylüyor.

Soner Gedik ise, Ulusoy'a "bugüne kadar olan oldu" deyip, bundan sonrası için "makul bir rakam çıkartılmasını, devamının getirilmemesini" söylüyor. Ulusoy, bir amiriyle konuşur gibi Soner Gedik'e "merak etmeyin onu temin etmeye çalışıyorum, uzlaşmada halledeceğiz" diyor. Ulusoy&Gedik ikilisinin devletin 1 Milyar TL'lik vergi alacağının indirilmesiyle ilgili konuşmaları yaklaşık 6 dakika sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*