Canlı yayında spiker kendisini tutamadı

Canlı yayında spiker kendisini tutamadı.10458
  • Giriş : 16.04.2009 / 12:54:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:13:56

Erdoğan Aktaş'ın yönettiği "Kim Haklı" programına konuk olan yazar Yiğit Bulut, "Şerefsiz Rasmussen" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Habertürk televizyonunda Erdoğan Aktaş'ın sunduğu Kim Haklı programında "Türkiye'de kimler batılılaşma karşıtı" konusu tartışıldı. Proğrama, Canan Barlas, Rasim Ozan Kütahyalı, Ümit Zileli ve Yiğit Bulut katıldı.

Tartışma sırasında söz alan Vatan Gazetesi ekonomi yazarı Yiğit Bulut, Danimarka eski Başbakanı, NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen için "şerefsiz" dedi. Bulut, karikatür krizinde Rasmussen'in ülkesinde düşünce özgürlüğü olduğu beyanını anımsatarak, "ben de düşünce özgürlüğü hakkımı kullanıyor ve şerefsiz Rasmussen diyorum" dedi.

"Bir şey daha söyleyeceğim. Rasmussen Hz. Muhammed'e, Peygamberimize küfür ettikleri zaman ne dedi? İfade özgürlüğü dedi değil mi? Bende şimdi ifade özgürlüğümü kullanıyorum. Rasmussen gibi bir şerefsiz, NATO Genel Sekreteri oldu Türkiye'nin itirazına rağmen. Rasmussen verdi bana bu hakkı. Rasmussen verdi bunu bana. Eğer Hz. Peygambere küfür edene ifade özgürlüğü denildiyse, ben de aynı hakkı kullanıyorum. Bakın Batı'nın çifte standardı bu! Bunu göstermek için yaptım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*