Canlı yayında yapılan hata güldürdü!

Canlı yayında yapılan hata güldürdü!.9727
  • Giriş : 12.03.2009 / 07:30:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 15:17:04

Star Haber muhabiri Turgut Erat, dün akşam yayınlanan haberde öyle bir hata yaptı ki...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Uğur Dündar yönetimindeki Star Haber, ekonomik krizin etkilerini ekrana taşımaya devam ediyor. Krizin faturasını yansıtan haberlere dün akşam bir yenisi daha eklendi; ancak bir farkla. Bu kez Dündar'ın acar muhabiri üniversitelerin fakülte tanıtımlarına göre Sanat Tarihi cahili çıktı!

KOCAELİ'NDEN CANLI YAYIN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin alacağı 200 tane itfaiye eri ve zabıta memurluğu için açılan sınavla ilgili haber yapan Star Haber muhabiri Turgut Erat, canlı yayında memurluk için aralarında üniversite mezunlarının da bulunduğu binlerce adayın müracaat ettiğini söyledi. Haberdeki en ilginç detay ise Erat'ın itfaiye erliği için müracaat eden adayların arasında sanatçıların da bile bulunduğunu söylemesi oldu. Peki bu sanatçı aday kimdi?
IFrame

O SANATÇIYLA (!) RÖPORTAJ

Haberin detayında yer alan röportaj ise bu soruya açıklık getirdi. Erat'ın mikrofon uzattığı bir bayan aday, Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi mezunu olduğunu söyleyerek, iş bulamadığından yakındı. Aday, itfaiye erliği için müracaat nedenini ise mezun olduğu bölümle ilgili yaptığı başvurulardan bir sonuç alamaması olarak gösterdi. Erat, canlı yayında yaptığı "Sanat Fakültesi" (Sanat Tarihi Bölümü olacak) hatası yetmemiş gibi bu kez de Sanat Tarihi mezununu adaya ısrarla sanatçı olarak hitap ederek, soru sormaya devam etti.

SANAT TARİHÇİLERİ NE YAPAR?

Sanat Tarihi'nden mezun öğrenciler Kültür Bakanlığına bağlı müzeler, koruma kurulları ve diğer birimlerde, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde, Atatürk Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nda araştırmacı ve sanat tarihçisi, Turizm Bakanlığına bağlı birimlerde ve özel turizm sektöründe uzman ve rehber olarak çalışabilecekleri gibi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı orta dereceli okullarda seçmeli Sanat Tarihi dersi verebilirler. Ayrıca özel şirketlere, kamu kurum ve kuruluşlarına gerekli hallerde bilimsel danışmanlık yapabilirler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*