Cansız mankenler yarışıyor

  • Giriş : 27.05.2006 / 00:00:00

Cansız Manken Erkan Baycan, Vahe Kılıçarslan'a meydan okuyarak "Cansız mankenlik işini Türkiye'de ilk başlatan benim, bu konuda Vahi ile her şekilde kapışmaya hazırım." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şenlik kapsamındaki sergi açılışına katılan cansız manken Erkan Baycan, yapmış olduğu hareketlerle konuklara hem korkulu hem de heyecanlı dakikalar yaşattı. Cansız mankene en çok yabancı turistler ve çocuklar ilgi gösterdi. Bazı bayanlar ise yanına yaklaşarak tokalaşan cansız mankeni görünce ne yapacağını şaşırdı. Tokalaştığı insanların ellerini kolay kolay bırakmayan cansız manken, konukların bazılarının terler içinde kalmasına neden oldu.

Alanya'da gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu anlatan cansız manken Erkan Baycan, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ilk cansız mankeni olduğunu iddia eden Vahe Kılıçarslan'a tepki gösterdi.

Cansız mankenlik işini 1996 yılından beri yaptığını açıklayan Baycan, kendisinin piyasaya çıktığı zamanlarda bu işle uğraşan hiçbir mankenin olmadığını iddia etti. Vahe Kılıçarslan'ın 1995 yılında işe başladığı yönündeki iddialarını yalanlayan Baycan, "Türkiye'de cansız mankenliği ilk başlatan benim. Geçmişteki televizyon programları, gazeteler ve katıldığım programlarla her şekilde bunu ispatlayabilirim. Ama dediğim gibi hiçbir zaman Vahi Kılıçarslan'la polemiğe girmedim ve girmek de istemiyorum. Herkes dalında ilk olmayı ister. Vahi Kılıçarslan da kendi çapında cansız mankenlik işini ilk başlatan benim diye ortaya çıktı. O ne kadar iddia ederek ısrarla Türkiye'de ilk cansız mankenliği ben başlattım diyorsa ben de aynı şekilde iddia ediyorum. Bu işi ilk başlatan benim. Onunla her şekilde kapışmaya hazırım." diye konuştu.

Kendisinden sonra piyasaya çıkan Vahe Kılıçarslan'ın geçmişteki mankenliği ve çevresi sayesinde çok fazla tanındığını ifade eden Baycan, kendisinin ise hiçbir ajansa bağlı olmadan kendi başına işlerini yürüttüğünün altını çizdi. Kendisini Vahi Kılıçarslan ile kıyaslamaya çalıştıklarını kaydeden Baycan, onun stili ile kendisinin stilinin çok farklı olduğunu vurguladı. Vahe Kılıçarslan'ın hareketsiz bir şekilde durmasına rağmen kendisinin hareket ederek robot gibi dolaştığını belirten Baycan, bu nedenle Kılıçarslan ile polemiğe girmek istemediğine dikkat çekti. Mesleğe 10 yıl önce fotoğraf stüdyosunda çalışırken bir fotoğraftan etkilenerek başladığını anlatan Baycan, şunları söyledi: "Zaten benim kökenimde tiyatro vardır. Onunda etkisiyle araştırdım tiyatrodaki avantajımı da kullanarak 1996 yılından bu yana bu işi yapıyorum. Gösterilen ilgiden çok memnunum. Bu güne kadar çeşitli televizyon programlarına ve canlı yayınlara katıldım. Beni daha çok Altın Adam olarak tanıyorlardı. Ben de daha sonra bu şekilde metal rengine bürünerek çalışmalarımı sürdürüyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious