Çanta, polise hareketli anlar yaşattı

  • Giriş : 08.11.2006 / 00:00:00

Mersin'de bir çöp tenekesinin yanına evini temizleyen bir kadın tarafından bırakılan oyuncak silah ve içinde evrakların bulunduğu çanta polisi harekete geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bahçe Mahallesi Fatih İlköğretim Okulu yanındaki çöp bidonunun yanında akşam saatlerinde silah ve bir çanta gören vatandaşlar durumdan şüphelenerek polisi aradı. Bunun üzerine olay yerine gelen Terörle Mücadele'ye bağlı bomba imha uzmanı ekipleri özel elbisesini giyerek şüpheli çantayı ve silahı inceledi. Çantadan süphelenen ekipler, fünye ile patlatma hazırlığını yaptığı sırada evinde temizlik yaptığı öğrenilen ve ismi açıklanmayan bir bir kadın, gelerek çantanın boş olduğunu ve silahın da çocuklar tarafından oynanan oyuncak silah olduğunu söyledi. Çantanın yanına gitmek isteyen kadına polisler temkinli davranarak çantanın yanına yaklaşmasını engelledi.

Cep telefonu ve telsiz sinyallerini engelleyici cihaz yerleştiren bomba imha uzmanı ekipleri, yaptığı inceleme sonucu silahın oyuncak, çantanın ise boş olduğunu tespit etti. Oyuncak silahı çöp bidonuna atan polisler olay yerinden uzaklaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious