Çanta ve önlük fiyatları ucuzladı

Çanta ve önlük fiyatları ucuzladı.27171
  • Giriş : 22.08.2008 / 10:58:00

Okulların açılmasına za bir zaman kala önlük ve çanta fiyatlarının ucuzlaması hoş karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Okulların açılmasına az bir süre kala kırtasiye satışları canlanmaya başladı. Defter ve diğer kırtasiye ürünlerinin fiyatları artmazken, çanta ve önlük fiyatları ucuzladı.

Büyük marketler, ramazan ayı nedeniyle kurdukları gıda standların yanı sıra, kırtasiye standları da açarak satışlara başladı.

Kırtasiye toptancılarından Veysel Bulu, defterin kilosunun geçen yıl olduğu gibi bu yıl da perakende 3 YTL'den satışa sunulduğunu, boya, silgi, kalem, cetvel gibi diğer kırtasiye malzemelerinin fiyatlarının ise geçen yılla aynı düzeyde olduğunu söyledi.

Bulu, "Bu yıl kırtasiye malzemelerinin fiyatlarına kayda değer oranda bir zam yapılmadı. Bir çok kitap ve kırtasiyeci ile market, geçen yılki fiyatlarla satış yapacak. Fiyatların artmaması satışların canlanmasına neden olacak. Çanta ve önlük fiyatlarında da geçen yıla oranla biraz ucuzlama var" dedi.

Okul önlüğü üreticilerinden Nasır Kayar da önlük fiyatlarının ucuzladığını söyledi. Kayar, piyasadaki durgunluğun hareketlenmesi için çok sayıda tekstil firmasının okul önlüğü fiyatlarını geçen yıla oranla yüzde 5 ile 10 oranında indirim yaptığını ifade ederek "Bizim mağazalarımızda okul önlükleri 6 ay taksitle satılıyor. Önlük fiyatları kullanılan kumaşın ve işçiliğin kalitesine göre 5 ile 20 YTL arasında değişiyor" diye konuştu.

Bazı kırtasiye malzemelerinin fiyatları şöyle:

Ürün: en düşük en yüksek

Defter:(1 kilogram) 2,9 YTL 3 YTL Kurşun kalem:(tane) 25 YKr 50 YKr Silgi : 25 YKr 1 YTL Kalem açacağı: 25 YKr 1 YTL Pergel : 1,5 YTL 2,5 YTL A-4 Kağıdı:(1 top) 5 YTL 6 YTL Okul çantası: 5 YTL 30 YTL Okul önlüğü: 5 YTL 20 YTL Önlük yakası: 1 YTL 2 YTL Su matrası: 1,5 YTL 3,5 YTL Kuru boya: (12'li) 1,5 YTL 5 YTL Sulu boya: (12'li) 2 YTL 5 YTL Fülüt : 2,5 YTL 3 YTL Yapıştırıcılar: 50 YKr 2 YTL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*