Çantacıların 'okul zili' çaldı

  • Giriş : 13.08.2006 / 00:00:00

Yıl boyunca okulların açılacağı dönemi bekleyen çanta yapım firmaları ile mağazalar, öğrenciler için cazip gelecek modellerin hazırlıklarını yaptılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İrlanda ordusundan Gana’ya, Azerbaycan’dan Katar’a kadar çok sayıda ülkeye ihracat yapan ve merkezi Adana’da bulunan Çantasan Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Doğan, 1986 yılında piyasaya girdiklerini, girişimci ve yenilikçi çalışmalarıyla iyi bir yer edindiklerini söyledi. Bütün yıl boyunca Ağustos ve Eylül ayları için hazırlık yaptıklarını ve “bütün umutlarını” bu
döneme bağladıklarını vurgulayan Doğan, “Bizim için zil çaldı. Okul çantalarındaki satışlar yavaş yavaş artmaya başladı. Ancak, her yıl olduğu gibi bu yıl da en hareketli dönemimizi Eylül ayının ikinci yarısında yaşayacağımızı ümit ediyoruz” dedi. Doğan, geçen yıl 7,50 YTL ile 35 YTL arasında değişen çanta fiyatlarının bu yıl da 14-34 YTL arasında olduğunu kaydetti. Geçen yıl, okul çantalarında mat renkler ve sade modeller hakim olduğunu belirten Doğan, “Bu yılki ürünlerimizde ise müşterilerimiz, canlı ve cıvıl cıvıl renklerin hakim olduğu, demir ve kumaş aksesuarların bulunduğu çantalarla karşılaşacak. Özellikle kız öğrenciler için pembe rengin ağırlıkta olduğu çantalar dikkati çekecek” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious