Çapan'ın trafik sicili kabarık

  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Ferrari'yle sürat yaparken geçirdiği kazada nişanlısını kaybeden kendisi de ağır yaralanan Ali Erdem Çapan'ın trafik sicili kabarık çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şişli'de Ferrari marka otomobille yaptığı kazadan yaralı olarak kurtulan eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan'ın oğlu Ali Erdem Çapan'a bugüne kadar trafik suçundan 15 kez işlem yapıldığı ortaya çıktı. Çapan'ın alkollü araç kullanmaktan da bir kez sürücü belgesine el konulduğu belirlendi.
İlk ceza hız yüzünden
Kaza raporuna göre sürücü koltuğunda oturan Çapan (34), sürücü belgesini 1998'de Büyükçekmece Emniyet Müdürlüğü'nden aldı. Trafikte ilk cezayı aşırı hızdan 2000 yılında alan Çapan'a 2000-2007 yılları arasında 15 kez işlem yapıldı.

15 CEZA YEDİ

Soruşturma sırasında Ali Erdem Çapan’ın Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden 1998’de aldığı ehliyetiyle 15 kez ceza yediği belirlendi. Aşırı hızla araç kullanmak, cep telefonuyla konuşarak araç kullanmak, kırmızı ışık ihlali, trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanmak suçlarından daha önce ceza kesilen Ali Erdem Çapan’ın 2000 yılından bugüne kadar toplam 204 ceza puanı aldığı öğrenildi.

DİREKSİYONDAYDI

Kaza ile ilgili olay gecesi tutulan trafik raporunda Ferrari’yi Ali Erdem Çapan’ın kullandığı belirtildi. Önceki akşam hastanede polise ifade veren Ali Erdem Çapan, "Ben ön sağ koltukta oturuyordum. Otomobili Ayşe kullanıyordu" dedi. Ortaya çıkan çelişki nedeniyle Şişli Cumhuriyet Savcılığı ve polis, otomobili kimin kullandığının belirlenmesi için çok yönlü soruşturma başlattı.

TANIK ANLATIYOR

Kaza gecesi Ali Erdem Çapan’ı yanan otomobilden çıkartan Fatih Çılgın’ın polise verdiği ifadede, "Kazayı görünce otomobilimi kenara çektim. Otomobilin sağ ön kapısı açıktı. Otomobilde kimse olup olmadığına bakmak için koştum. İçeride bir erkek olduğunu gördüm. Kafası ile gövdesi direksiyon tarafındaydı, bacaklarını ise sağ ön koltuğa doğru uzanmıştı. Ayaklarından çekerek çıkardım" dediği belirtildi.

YOĞUN BAKIMDA

Metropolitan Florence Nightingale Hastanesi’nde tedavisi devam eden Ali Erdem Çapan’ın 3-4 gün daha yoğun bakımda tutulması bekleniyor. Ali Erdem Çapan ile nişanlısı Ayşe Yamiç’in alkol raporları henüz Adli Tıp Kurumu’ndan çıkmadı. Ali Erdem Çapan’ın ayrıca 2007 yılı içinde 25 ceza puanı bulunduğu belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious