Çapkın sürücüye polis koruması

Çapkın sürücüye polis koruması.15503
  • Giriş : 24.10.2008 / 08:51:00

İçişleri Bakanlığı, trafikte kural ihlali yapan sürücülerin kamerayla tespit edilip ev adresine gönderilen görüntülerin, aile saadetini olumsuz etkileyeceğini düşünerek, yeni düzenlemeye gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Buna göre, çapkınlık yaparken trafik kurallarını ihlal eden ve kameralara yakalanan sürücüler, evde eşine karşı zor duruma düşmekten kurtarılacak. Sürücünün ailesi tarafından görülmesi sakıncalı olabilecek ikinci ya da üçüncü kişiler, photoshop gibi programlar kullanılarak mozaiklenecek veya karartıldıktan sonra adresine gönderilecek. Bu sayede kural ihlalini belgeleyen kamera görüntüsü ya da fotoğrafların sürücülerin aile saadetini bozup, mağdur edilmesi önlenecek.

'AİLE SAADETİ' İÇİN

Mevcut uygulamada video kameralı radarlar, dijital fotoğraf makineleri, trafik denetimi yapabilen MOBESE - EDS (Elektronik Denetim Sistemi) gibi cihazlardan elde edilen kural ihlali görüntüleri trafik ceza makbuzlarına iliştirilerek sürücülerin tescil adreslerine gönderiliyor. Yeni uygulamayla ceza tutanaklarına hatayı "delillendirme" amacıyla eklenen fotoğraflarda, sürücü dışındaki kişilerin yüz ve vücut görüntüleri artık gösterilmeyecek. İçişleri Müsteşarı Osman Güneş imzasıyla, 81 İl Valiliği'ne gönderilen genelgeyle, eski uygulama değiştirildi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*