Cardin Mobilya ihracatı büyütmeyi hedefliyor

Cardin Mobilya ihracatı büyütmeyi hedefliyor.13220
  • Giriş : 29.01.2009 / 17:20:00

İMOB Fuarı'na katılan Cardin Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Teker; küresel krizden çıkış formülleri aramak için ihracatı büyütmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Marka ihracatına ve marka gelişimine katkı sağlama amacıyla düzenlenen İMOB Fuarı'na katılan Cardin Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Teker; küresel krizden çıkış formülleri aramak için ihracatı büyütmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Eyüp Teker, İMOB Fuarı'nın dünya pazarlarına açılmak için bir fırsat olabileceğini belirterek, "Yatırım yapmaya devam ediyoruz. Hedefimiz Türkiye'nin ilk beşinin içinde olmak. Küresel resesyondan çıkış için katma değer üretmeye devam etmeliyiz. İhracatımızı daha da büyütmeyi hedefliyoruz" dedi.

Türk mobilya sektörünü dünyanın dört bir yanından gelen alıcılarla İstanbul'da biraraya getirmeyi hedefleyen IMOB 2009 İstanbul Mobilya Fuarı, mobilya ihracatına ve marka gelişimine katkı sağlama amaçlarıyla, Cardin Mobilyanın katılımıyla CNR EXPO fuar merkezinde başladı. 1 Şubat'a kadar gezilebilecek fuar ilgi görüyor.

Sektörün büyüklerinden Eskişehir'den dünyaya açılan Cardin Mobilya Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Teker, Türkiye'de ilk beşin içinde olmak için çalıştıklarını ve yatırıma devam ettiklerini belirtti. Teker, "Mobilya sektörü dünyanın önünde yürüyor. Bu sektör ülke ihracatının yüzde 1'ini oluşturmaktadır. Sektör geliştikçe ve pazar payımız büyüdükçe, ülkemize sağladığımız katma değer daha da artacak. Cardin Mobilya olarak bu büyüyen sektörden en iyi şekilde payımızı alacağız. 2008 yılında Belçika, Yunanistan, Danimarka, Fransa, Mısır, Libya, Irak, İran'a ihracat yapmaya başladık. İstanbul Mobilya Fuarı İMOB 2009 ile beraber üretimimizin yüzde 30'luk bölümünü ihraç etmeyi hedefliyoruz" dedi.

Yaptıkları yatırım, sağladıkları istihdam ve katma değerle Cardin Mobilya olarak kısa sürede çok yol katettiklerini, Cardin Mobilya'nın bayilik ağını kısa sürede tamamlama aşamasına geldiğini belirten Teker, "Fuara, tasarımın ön planda olduğu, halkımızın çok beğeneceği işlevsel ve fonksiyonel ürünlerle katıldık. Türk insanının mobilya ihtiyacını ve beklentilerini çok iyi analiz ediyoruz. Bu açıdan AR-GE departmanımız insanımıza ve evlerimize en yakışan ürünleri ortaya çıkarmak için çabalıyor" diye konuştu.

Türkiye'nin coğrafi avantajını kullanarak Avrupa, Ortadoğu ve Türkî Cumhuriyetler ile mobilya ihracatının daha da artırılabileceğine dikkat çeken Teker, şöyle devam etti: "Mobilya, hacimli ürün olduğu için nakliye çok önemlidir. Türkiye bu coğrafi konumunu iyi değerlendirdiği takdirde mobilya ihracatında lokomotif sektörlerinden biri olacaktır. İlk yaptığımız icraatlardan birisi bütün grupları maksi takımı da dâhil olmak üzere karton kutuya koyup sevk etmek oldu. Böylece Türkiye'de bir ilke imza attık. Ürünlerimizi karton kutuya koymamızın bize sağladığı en büyük artı satış sonrası servis hizmeti ile az karşılaşmamız oldu. Ürünlerimizi tüketiciye hasarsız olarak teslim ettik.

Cardin Mobilya olarak iç pazarda 2009 yılında 450 satış noktasına ulaşmayı hedefliyoruz. İMOB sektörümüzün tüm aktörlerinin dünya pazarlarında yeni satış noktaları bulmak adına fırsatlar oluşturmasını umuyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*