Çaresiz annenin içler acısı feryadı!

  • Giriş : 13.01.2006 / 00:00:00

Zeynep Kamil Hastanesi'nde 22 gün önce belinde tümör, ayakları bitişik ve çift cinsiyetli çocuk dünyaya getiren çaresiz anne, yavrusuna sarılarak yetkililerden yardım istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

erken doğum sancıları başlayınca eşi Hakkı Şahin tarafından Gebze Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk muayeneden sonra doktorlar, erken doğum olması nedeniyle riskli bir doğum olacağını, hastanede bebek acili ve küvez olmaması nedeniyle baba Hakkı Şahin'den eşini İstanbul Zeynep Kamil Hastanesi'ne götürmesini istediler.

21 Aralık Zeynep Kamil Hastanesi'nde sezaryen yöntemiyle bir çocuk dünyaya getiren Anne Fatma Şahin acı gerçekle 3 gün sonra karşılaştı. Riskli bir doğumdan sonra acil bebek bakımda küvezde olması nedeniyle ancak 3 gün sonra bebeğini gören anne Fatma Şahin, çocuğunun altını değiştirmek için açtığında adeta şok geçirdi. Uzun süre kendine gelemeyen anne Fatma Şahin, bebeğinin belinde tümör, ayakları bitişik ve çift cinsiyetli olduğunu anlayınca kısa bir baygınlık geçirdi.

Hastane personelinin müdahalesi ile kendine gelen anne Fatma Şahin, çaresiz bir şekilde bebeğine sarıldığını ve uzun uzun ağladığını söyledi. Hastaneden 8 Ocak 2006 tarihinde taburcu olduğunu belirten Anne Fatma Şahin, "Hastanede çocuğumun durumunu öğrendikten sonra doktora gittim. Kendilerinden 'ne olur bana yardımcı olun. Ben bu çocuğumu nerede tedavi ettirebilirim' diye sordum. Bana bu çocuğun tedavisi özel hastanelerde veya yurt dışında yapılabilir dediler." diye konuştu.

Eşinin bir fırında hiçbir sosyal güvencesi olmadan 400 YTL'ye çalıştığını ifade eden Anne Fatma Şahin, "Bizim maddi gücümüz kendimizi geçindirmeye yetmiyor. Ama çocuğumun tümörü de her gün gözümün önünde büyüyor. Her altını temizlediğimde bebeğim acıdan kıvranıyor ve çığlık atıyor. Ben de artık dayanamıyorum. Onunla beraber ağlayarak altını değiştiriyorum. Ayrıca eşim de 15 gün hastanede bizimle ilgilenmek zorunda kaldığı için çalıştığı fırında yerine başkasını aldıklarından dolayı işsiz kaldı. Şu anda komşuların yardımı ile geçiniyoruz. yetkililerden ve yardımsever vatandaşlardan beğime sahip çıkmalarını istiyorum" diye konuştu.

Öte yandan 3 yaşındaki Yasemin'e sarılarak teselli bulmaya çalışan baba Hakkı Şahin, "Bebek doğduktan sonra önce çok sevindik. Daha sonra bebeğin cinsiyetini sorunca bana 'bebeğiniz çift cinsiyetli' dediler. Önce anlamadım. Tekrar bebeğin kız mı erkek mi olduğunu sordum. Bana 'bebeğiniz ne kız, ne de erkek, ikisinin arası beyefendi' dediler. Ne yapacağımı bilemedim. Eşimin durumunu sorduğumda iyi olduğunu söylediler. Hastane yönetiminden eşime bu durumu 2- 3 gün sonra söylemelerini istedim. Eşim bu durumu öğrendikten sonra çok üzüldü. Her görüştüğümüzde çaresizlikten oturup ağladık." dedi.

Maddi durumunun olmaması nedeniyle hastanenin kendisine çıkardığı yaklaşık olarak 2 bin YTL'lik faturayı ödeyemediğini, bu yüzden yeşil kart çıkartarak eşini ve bebğini taburcu ettiğini vurgulayan baba Hakkı Şahin, "Çocuğumun tümörü her gün büyüyor. Daha kaç gün dayanabileceğini bilemiyorum. İşimi kaybettim. Kurban bayramı geçti, fakat biz komşular evimize komşular et getirdiğinde farkına vardık. Bundan sonra ne yapacağız bilemiyorum." diye konuştu. Yetkililerden yardım isteyen Şahin, "Oturduğumuz gecekondunun 100 YTL'lik kirasını ödeyemedik. En kısa zamanda kendime iş bulmam lazım, ama kaç yere gittim bulamadım. Ailece psikolojimiz bozuldu. Ben kendime bir şey istemiyorum. Ne olur bebeğime sahip çıkın. Onun ölmesine dayanamam" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious