Caretta'nın boğazına kanca takıldı

Caretta'nın boğazına kanca takıldı.18817
  • Giriş : 28.06.2008 / 21:10:00

Resmini çekmek istedikleri careta careta'nın denize dalamadığını fark eden vatandaşlar, dikkatli baktıklarına akıllara durgunluk verecek bir vahşete tanıklık etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaş Limanı çıkışında boğazına kanca saplanmış halde misinayla bir meyve sandığına bağlı bulunan caretta caretta türü deniz kaplumbağası, tedavi için hayvanseverler tarafından kiralanan araçla Dalyan'a gönderildi.

Sera adlı tur teknesinin sahibi Salih Sarıcı, liman çıkışında bir caretta caretta gördüklerini ve fotoğraf çekmeleri amacıyla müşterilerini uyardıklarını söyledi. Sarıcı, ''caretta caretta''nın denize dalmaya çalışıp dalamadığını fark edince deniz kaplumbağasına yanaştıklarını ifade etti. Deniz kaplumbağasının meyve sandığına misinayla bağlı olduğunu gören bir müşterinin caretta carettayı kurtarmak için denize atladığını, ancak başaramadığını anlatan Sarıcı, bunun üzerine deniz kaplumbağasını ipe bağlayarak tekneye çektiklerini kaydetti. Caretta carettanın boğazına saplanmış şekilde bir kanca tespit ettiklerini belirten Sarıcı, deniz kaplumbağasını Sahil Güvenlik ekiplerine teslim ettiklerini vurguladı. Sarıcı, caretta carettanın Yunanlı balıkçıların kılıç balığı avlamak için kullandığı baragede adı verilen kanca ile yaralandığını söyledi.

Caretta carettaya ilçedeki bir veterinerin müdahale ettiği, ancak kancayı çıkaramadığı bildirildi. Ölüm riski bulunan caretta caretta hayvanseverlerce kiralanan özel bir araçla su dolu bir teknenin içerisinde tedavi için Dalyan'a gönderildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious