Çarkın'ın şahidi ise eski bir PKK'lı

Çarkın'ın şahidi ise eski bir PKK'lı.14133
  • Giriş : 16.11.2008 / 09:56:00
  • Güncelleme : 16.11.2008 / 10:27:38

'Bin kişiyi öldürdüm' şeklindeki tüyler ürperten sözüyle gündeme gelen, Çarkın, eşi Tırpan'la resmi nikah kıydı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Susurluk davası hükümlüsü Ayhan Çarkın dini nikahlı eşine görkemli bir törenle resmi nikah kıydı. “Devlet adına bin kişiyi öldürdüm” açıklamasıyla tüyler ürperten Çarkın'ın nikahı önceki akşam Bakırköy'de gerçekleştirildi.

İki çocuğu bulunan Çarkın 16 yıllık hayat arkadaşı imam nikahlı eşi Hülya Tırpan'la resmi nikah kıydı. Düğünün ilginç konukları vardı. PKK-Ergenekon bağlantılarının tartışıldığı bir dönemde Çarkın'ın düğün davetlileri arasında, eski PKK'lıların olması dikkat çekti. Düğünün şahitliğini de eski bir PKK itirafçısı olan Şükran Şahin yaptı.

MESAJ VERDİ

Çarkın birlik çağrısı yapmayı da ihmal etmedi. Çarkın 'Herkes vatan için öldü. Dağdaki de vatan için bağdaki de vatan için birşey yapıyordu. Aslında vatan için yapılan birşey yok bu ülkede. Herkes birbirine yalan söylemiş herkes birbirini öldürmüş. Benim gördüğüm gerçeği dağdakinin bağdakinin de görmesi lazım' diye konuştu. Cumhuriyet ve demokrasiye ilişkin de açıklamalar yapan Çarkın 'Cumhuriyete sahip çık. Elindeki bir serçe gibi. O'da sevgiyle olur. Barış güvercini uçurmakla olmaz' dedi. Çarkın'ın Türkiye mozağini yansıtan düğününde eski dava arkadaşlarının yeralmadığı görüldü. Davetliler arasında bulunmayan eski çalışma arkadaşlarının düğüne Çarkın'ın bizzat davet etmediği öğrenildi. Çarkın düğüne katılan kişilerin asıl dostları olduğunu söyledi.

Susurluk'tan 4 yıl hapis

Ayhan Çarkın, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde çalışırken katıldığı sayısız operasyonlarda, 5 kişinin ölümünden yargılandı. Çarkın, 13 ağustos 1993'teki Perpa baskınında beş kişinin ölümüyla İbrahim İlçi ve İbrahim Yalçın'ın öldürülmesinden yargılandı. Susurluk davasında 4 yıl hapis cezası aldı. Susurluk'taki trafik kazasının ardından ortaya çıkan karanlık ilişkilerde adı geçince 1997 yılının Ocak ayında tutuklanarak Metris Cezaevi'ne kondu. Yargılama sonunda cürüm işlemek için çete oluşturmak suçundan 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Çarkın'ın adının karıştığı bir başka dava da kumarhaneciler kralı olarak bilinen Ömer Lütfü Topal'ın öldürülmesiydi. Çarkın son olarak, Uğur Dündar'ın Arena programında, 'Bin kişiyi öldürdüm' sözleriyle gündeme geldi.

ROTAHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*