Carlos, Madrid'i topa tuttu

Carlos, Madrid'i topa tuttu.17449
  • Giriş : 10.11.2007 / 13:34:00
  • Güncelleme : 10.11.2007 / 14:21:03

Real Madrid'den Fenerbahçe'ye transfer olan Roberto Carlos, İspanyol gazetesinde yeralan röportajında, eski yöneticilerini sert dille eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Real Madrid'de 11 yıl forma giydikten sonra sezon başında Fenerbahçe'ye transfer olan Breziyalı futbolcu Roberto Carlos, İspanyol Marca gazetesinde yeralan röportajında, eski kulübünün yöneticilerini sert dille eleştirdi.

Fenerbahçe'nin kendisine ilk transfer teklifini getirdiği 2006-2007 sezonunda arkasından çok işler döndürüldüğünü ve bunlardan rahatsız olduğunu kaydeden Carlos, Real Madrid kulübü başkanı Ramon Calderon'u suçladı.

Real Madrid kulübü başkanının bir yandan, “Roberto seninle sözleşme uzatmak istiyoruz” derken, arkasından “Roberto 34 yaşında. Onun için para harcamayıp genç oyuncular getirsek daha iyi olur” diye konuştuğunu söyleyen Brezilyalı yıldız futbolcu, İspanyol kulübünden ayrılmasının tek sorumlusunun Calderon ve Mijatoviç (Futbol Şube Sorumlusu) olduğunu ifade etti.

2006 yılında, Real Madrid ile sözleşmesi sona ermeden 1 sezon önce, Fenerbahçe iddiaları çıktığı sırada Real Madrid ile sözleşmesini uzatmak için Calderon ile masaya oturmak üzere olduğu günü hatırlatan Carlos şöyle konuştu:
“Calderon, sözleşme imzalamadan sadece benimle fotoğraf çektirmek istiyordu. O gün kulüp temsilcilerinden olan ve Fenerbahçe'ye söz verdiğimi bilen bir arkadaşım bana telefon ederek, fotoğraf çektirmememi, çünkü Calderon'un transferimi gerçekleştirmek için Türkler'le anlaşmaya vardığını söyledi. Calderon benimle fotoğrafı çekerek sadece taraftarlara iyi gözükmek istiyordu ama arkamdan para kaybetmemek ve direkt olarak benim müzakere etmemi engellemek için Fenerbahçe'ye satışımda anlaşmıştı. Bu yüzden fotoğrafı çektirmeme ve sözleşmeyi imzalamama kararı aldım. Madrid, 7 milyon Avro kazanmak için beni kullanmak istiyordu. Bu yüzden bir yıl serbest kalmayı ve Fenerbahçe'ye gelmeyi bekledim.”

Carlos, kendisiyla ilk önce sözleşme uzatıp daha sonra Fenerbahçe'ye satarak para kazanmak isteyen Real Madrid yöneticilerini, “Beni kandırmaya çalışmayın tarihte bir gün gelir gerçekler ortaya çıkar” şeklinde uyardığını kaydederek, “Ben, 'kariyerimi Real Madrid'de bitirmek istiyorum' deme cesaretini gösterirken, onlar sezon sonunda Fenerbahçe'ye gideceğimi taraftarlara açıklama kapasitesine sahip olamadılar” açıklamasını yaptı.
Carlos, Real Madrid'de olduğu yıllarda çalıştığı ve büyük saygı gösterdiği “en iyi başkan” olarak Lorenzo Sanz'ı gösterdi.

Bu arada Fenerbahçe'ye transferi ile ilgili olarak “Hayatımın en iyi kontratını imzaladım” diyen Carlos, “Sadece paradan konuşmuyorum, güvenden bahsediyorum. Bu insanlar bana güveniyor, burada yeniden önemli ve yararlı biri olmaya başladım. Beni referans olarak aldılar, her zaman bir arzum var mı diye beklemedeler. Aynı zamanda ilk günden bu yana halkın bana karşı çok sempatik olması da benim için şans. Madrid'de son dönemlerde olduğunun aksine, tekrardan bana bir futbolcu muamelesi yaptılar” değerlendirmesinde bulundu.

Sözünü tutan bir kişiliğe sahip olduğunu vurgulayan Carlos, “Geçen yıl Fenerbahçe başkanına söz vermiştim. Benim sorunum ekonomik değil sadece hoşuma gidecek bir yer istiyordum. Bu yüzden burayı seçtim” diye konuştu.
34 yaşındaki Carlos, hayalinin her zaman futbolu Real Madrid formasıyla bırakmak olduğunu, ancak artık bunu gerçekleştirmesinin imkansızlığını belirterek, kariyerini Fenerbahçe forması ile sona erdirmek istediğini ve daha sonra teknik direktörlüğe yönelme hedefinde olduğunu kaydetti.

A.A.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious