'Carlos gibi futbolcu alacağız'

'Carlos gibi futbolcu alacağız'.10492
  • Giriş : 07.06.2007 / 18:14:00

Beşiktaş Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Celalettin Kolot, Fenerbahçe'nin yeni transferi Roberto Carlos kalitesinde bir oyuncu alacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kolot, yönetim kurulnun Akaretler'deki kulüp binasında düzenlediği toplantının ardından yaptığı açıklamada, içte ve dışta güzel transferler yapacaklarını belirterek, ''Biz de en az Roberto Carlos kadar kaliteli bir oyuncu alacağız'' dedi.

Bu konuda temaslarının sürdüğünü ifade eden Kolot, ''Fenerbahçe, Carlos'u 2 senede aldı. Bunun için 2 sene uğraştı. Biz de bir kaç aydan beri uğraşıyoruz. Defans, ön libero, forvet olabilir. Hepsini göreceksiniz'' şeklinde konuştu.

Beşiktaşlı taraftarlardan sabır isteyen Futbol şube sorumlusu Kolot, ''Beşiktaş gerekli yerlere gerekli transferleri yapacaktır. Şu an isim vermeyeceğim. Çalışmalarımız devam ediyor. Transferi yapınca da şaşıracaksınız. Taraftarlarımız gönüllerini ferah tutsunlar'' dedi.

Yabancı oyuncu sayısı konusundaki soruyu da yanıtlayan Celalettin Kolot, ''Yabancı oyuncu sayısının 6'dan fazla olmasına karşıyız. Futbol Federasyonu'ndan bu konuda nasıl bir karar çıkacak merak ediyoruz. Bizim dememizle olmuyor. Ondan sonra çalışmalarımızı artırabiliriz'' diye konuştu.

Kolot, bir basın mensubunun ''Başkanın yöneticilerden maddi kaynak istediğini doğrulayabilir misiniz?'' sorusunu ise ''Yalanlayabilirim'' diyerek yanıtladı.

KLEBERSON KONUSU

Celalettin Kolot, sezonun son haftalarında Beşiktaş'tan ayrılan Brezilyalı futbolcu Kleberson hakkında ise şunları kaydetti:

''Kleberson'un son taksiti federasyona yatırılmış vaziyette. Eğer herhangi bir takımda oynamak isterse, Beşiktaş'a bonservis parası vermeden oynayamaz. FIFA geçici lisans verebilir. Ancak bize para ödemesi lazım. Kleberson'un yerine bir yabancı oyuncu daha arıyoruz. Bu oyuncuyu yok sayıyoruz. Kleberson'u sayarsak 6 yabancı oluyor.''

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious