Carlos Henry'ye fark attı

Carlos Henry'ye fark attı .17449
  • Giriş : 10.09.2007 / 10:34:00

Brezilyalı futbolcunun 100 bin forması satılırken, Barcelona'nın Arsenal'dan 24 milyon Euro'ya transfer ettiği Henry 70 binde kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bir günde 50 bindi
Çoğu kimse onun Fenerbahçe’ye geleceğine inanmamıştı transfer haberleri ortalığı kapladığında. İmza attığı gün ise yer yerinden oynadı adeta. Feneriumlar’a hücum eden Fenerbahçeli taraftarlar, tam 50 bin Roberto Carlos forması satın aldı. Bu ilgi, oynamaya başlamasıyla birlikte iyice arttı ve Sambacı’nın satılan formalarının sayısı 100 bine ulaştı. Türkiye’de bu rakama yaklaşan bile yoktu. Ama işin daha da ilginci, Carlos bu rakamla bir büyük yıldızı sollamayı başarmıştı.

6 milyon Euro gelir
Bu dünyaca ünlü yıldız, Barcelona’nın 24 milyon Euro vererek Arsenal’den kadrosuna kattığı Thierry Henry’di. Fransız futbolcunun, Katalan ekibine geldiği ilk günden bu yana 70 bin formasının satıldığı öğrenildi. Bu da, Roberto Carlos’un dörtte üçü demekti. İngiltere’nin yüksek tirajlı gazetelerinden Sundan Mirror’un habeirne göre, Barcelona forma satışlarından 6 milyon Euro (yaklaşık 100 milyon 600 bin YTL) gelir elde etmişti. Yani 24 milyonun dörtte biri çıkmıştı.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious