Carlos: "Önemli olan Süper Kupa"

Carlos:
  • Giriş : 31.07.2007 / 09:03:00

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, Beşiktaş ile yapacakları Süper Kupa karşılaşmasına büyük önem verdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Roberto Carlos, bir televizyon kanalına verdiği röportajda, Shakhtar Donetsk ile yaptıkları hazırlık maçında istediklerini sahaya yansıtamadıklarını söyledi:

"Oyun olarak istediğimizi sahaya yansıtamadık ama İstanbul'da seyircimiz önündeki ilk maçımızdı ve onun bir heyecanı vardı."

Asıl önemsedikleri karşılaşmanın Beşiktaş maçı olduğunu kaydeden Carlos, Shakhtar karşısında saha atmosferi ve taraftarların mükemmel olduğunu anlattı.

Brezilyalı futbolcu, "bizim için daha önemli olan Beşiktaş ile yapacağımız Süper Kupa karşılaşması. Orada galip gelmemiz gerekiyor. Hazırlanmak için de önümüzde bir hafta daha var. Büyük değişiklikler olacak ve hepimiz bunu göreceğiz" dedi.

Roberto Carlos, Shakhtar maçında taraftarların şut çekmesi için kendisine tezahüratta bulunmasının sorulması üzerine ise, "taraftarların bu yöndeki beklentisi çok normal. Uzaktan sert şutlar atabildiğim için ben de fırsat buldukça böyle şutlar çekip takımımıza goller kazandırmaya çalışacağım. Taraftarın bu beklentisi de beni mutlu ediyor" ifadesini kullandı.

Takımda genç oyuncuların kendisine olan ilgisi için de Roberto Carlos, "takım kaptanı Alex ama genç oyuncular bana ve takımdaki tecrübeli diğer oyunculara fikirlerimizi soruyorlar. Ben de tecrübelerimi aktarmaya çalışıyorum. Potansiyeli ve teknik kapasitesi olan iyi bir takımız. Bunları birleştirerek önümüzdeki sezon başarılı oluruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious