Carlos: "Servetimi saklamalıyım"

Carlos:
  • Giriş : 26.11.2007 / 08:22:00

Fenerbahçe’nin ünlü, ünlü olduğu kadar yetenekli, yetenekli olduğu kadar da başarılı futbolcusu Roberto Carlos’tan samimi açıklamalar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İşte Fenerbahçe TV’de yayınlanan “fenerium on-air” programına katılan yıldız futbolcunun açıklamalarından satır başları: “7-8 yaşında ftubola başladım. Futbolla doğduğum günden beri ilgiliydim. Brezilya’da hemen hemen her aile çocuğunun futbolcu olmasını ister. Onlar çocuklarının iyi bir futbolcu olduğunda kendilerine bakmasında güçlük çekmemesini istiyorlar. Okulla aram pek iyi değildi. Ben Futbol için okulu bırakmıştım. Bu yaptığım doğru bir şey değildi. Çünkü Futbol ve okul birlikte yürütülebilir”

BİZE SERT OYNUYORLAR

“Brezİlya Milli Takımı’na ilk olarak 1992 yılında davet edildim. Toplam 142 müsabaka oynadım. Bu formayı bırakmamın sebebi gençlerin önünü açmak istemem. Ama Brezilya Milli Takımı’na dönme ihtimalim var. Ben ve Cafu her zaman aranan futbolcular olduk. Eğer bize ihtiyaç duyarlarsa seve seve oynarız.” “Fenerbahçe ve Brezilya ile oynayan takımlar kendilerini göstermek için oldukça sert oynuyorlar. Fenerbahçe ciddi anlamda bir dünya kulübü olma yolunda emin adımlar atıyor. Ben bu takımla birlikte kariyerime devam etmek ve birçok alanda kupalar kazanmak istiyorum. Brezilya’da Fenerbahçe gerçekten tanınıyor. Ben bu takımın bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum. Her zaman güler yüzlü biri olmamda benim karakterim.”

HAYATIMIN GOLÜ CARLOS

“22 senedir Futbol oynuyorum ve ben bir takımın taraftarının tuttuğu takıma bu kadar bağlı bu kadar coşkulu desteklediği başka bir yer görmedim. Taraftar saatler önceden stada geliyor ve hiç susmadan bizi destekliyor. Ben de onları maç sonunda desteklerinden dolayı her zaman alkışlıyorum. Bunu Beckham çok yapardı ben de burada yapıyorum. Hayatımda attığım en güzel gol 2 aylık ömrü kalmış, kalbi çalışmayan, elini açıp kapayamayan ve benimle aynı adı taşıyan Roberto Carlos’u evlatlık edinmemdi. Onu görünce kendimi mutlu hissediyorum.” “Ben ne kadar kazandığımın, nerede oturduğumun, ne tarz arabalara bindiğimin bilinmesini pek istemem. Çünkü Brezilya’da az kazanan yoksul insanlar, kendilerinden daha fazla kazanan insanların çocuklarını kaçırarak fidye isteyebiliyor. Bende bu bakımdan, bir önlem olsun diye böyle davranıyorum. İstanbul inanılmaz bir yer. Her şey birinci sınıf. Restaurantlar boğaz gerçekten muhteşem. Tek sorun trafik. İnsanı gerçekten yoran bir trafiği var buranın. Ancak her şeye rağmen gezilecek ve görülecek çok yer var.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious