Carlos: Sonuna kadar Fener

Carlos: Sonuna kadar Fener.11489
  • Giriş : 13.07.2008 / 11:45:00

Roberto Carlos, Brezilya’ya dönmeyeceğini belirterek, "İki yıl daha Fenerbahçe’de oynayacağım. Emekliye ayrıldıktan sonra da antrenör olmak istiyorum" diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ŞAMPİYONLAR Ligi’nin resmi dergisi "Champions"a konuşan Fenerbahçe’nin yıldızı Roberto Carlos, "Brezilya’ya dönmek düşüncesinden vazgeçtim. İki yıl daha Fenerbehçe’de oynayacağım. Emekliye ayrıldıktan sonra antrenör olmak istiyorum" dedi.

"Öldürücü hücum futbolu oynayan Brezilyalı sol bekler" söyleşisinde Roberto Carlos’un Fenerbahçe’ye giderken, Real Madrid’e gelen genç sambacı Marcelo’nun, "Roberto’nun futbolda yaptıklarının yarısını yapabilsem ne mutlu bana" diye konuştuğuna dikkat çekildi. İkinci Roberto Carlos diye tanınan Marcelo ile ilgili olarak, Brezilyalı futbolcu, "Onu evinde hissettirmeye çalıştım. O, bana Inter için Avrupa’ya geldiğim ilk günlerimi hatırlattı. Çok çekingendim ve az konuşuyordum. Marcelo, hayatımı değiştirdi. Real Madrid’i terkediş nedenlerimden biriydi. Real Madrid’de kalsam çok maçta oynayacağımı biliyordum ama kulüpte ilk 11’de ona oynama şansı vermek istedim" yorumunu yaptı. Roberto Carlos, "Brezilyalı futbolcularla birlikte oynama şansı Fenerbahçe’ye gitme kararınızı etkiledi mi" sorusuna ise, "Kararımda bu etkileyici oldu. Fenerbahçe’ye gittiğimde Zico teknik direktördü. Edu, Aurelio, Alex ve Deivid takımdaydı. Vardığınızda size yardım edecek arkadaşlarınızın olması çok şey değiştiriyor ve Fenerbahçe taraftarları mükemmel. Taktik, teknik ve yapı bakımından en iyilerden biriyiz. İki yıl içinde Türk takımlarının Avrupa şampiyonluk unvanları için oynayacaklarını göreceğiz" cevabını verdi.

Büyük fark yok

İspanya ile Türkiye arasında çok benzerlikler olduğunu da vurgulayan Carlos, şunları söyledi: "Türkiye’de her çeşit yemek bulabiliyorsunuz. Taraftarlar fanatik ve size çok iyi muamele ediyorlar. Fenerbahçe’de şampiyonluğu kazanmak için büyük baskı var. Avrupa şampiyonluğu için baskı yok. Maçlar Türkiye’de daha zor. İspanya’da daha fazla boşluk var ve küçük takımlar sadece savunma yapmaya kalkışmıyor."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*